Kierunki studiów LublinnewStudia LublinStudia techniczne

Inżynieria druku 3D w Lublinie

Studia na kierunku Inżynieria druku 3D mają być odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku pracy, wynikające z kreowania nowych branż i zawodów.

Studia inżynierskie na kierunku Inżynieria druku 3D to propozycja przygotowana przez UMCS w Lublinie. Obserwowany współcześnie postęp technologiczny prowadzi do transformacji w kierunku przemysłu 4.0, a druk 3D uważany jest za jedną z 10 technologii najszybciej zmieniających gospodarkę.

Kierunek studiów opiera się na trzech filarach: projektowym (kształcenie w zakresie modelowania 3D i obróbki cyfrowej projektów 3D oraz programowania), materiałowym (kształcenie w zakresie produkcji i zastosowania różnych materiałów w procesie wytwarzania trójwymiarowych obiektów), sprzętowym (kształcenie w zakresie technologii druku 3D, urządzeń, sterowania nimi oraz udoskonalania procesu wydruku). Absolwenci tego kierunku studiów nabędą wielodyscyplinową wiedzę (z fizyki, matematyki, chemii, informatyki) oraz przydatne na rynku pracy liczne umiejętności praktyczne (od projektowania przestrzennego, poprzez wytwarzanie materiałów, po obsługę urządzeń i aparatury).

Absolwenci kierunku studiów Inżynieria druku 3D są przygotowani do podjęcia zatrudnienia w branżach wymagających wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania 3D, prototypowania, wytwarzania materiałów i urządzeń dla technologii addytywnych, kontroli jakości, budowy i obsługi urządzeń drukujących i skanujących, projektowania i modyfikacji rozwiązań w programach typu CAD, przygotowywania symulacji i wizualizacji.  Dysponują aktualną wiedzą z zakresu zastosowań druku 3D w przemyśle, architekturze, medycynie oraz w badaniach naukowych. Ponadto posiadają kompetencje i umiejętności niezbędne w pracy zespołowej, przygotowanie wstępne do prowadzenia działalności gospodarczej i wykazują gotowość do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności.

Perspektywy zawodowe:

  • inżynierowie i technolodzy produkcji,
  • projektanci CAD/CAM,
  • konstruktorzy w firmach projektowych,
  • firmy informatyczne,
  • drukarnie 3D,
  • firmy przemysłowe (prototypowanie i produkcja małoseryjna),
  • specjaliści i analitycy w ośrodkach naukowych i badawczo-rozwojowych.

Kierunek Inżynieria druku 3D w Lublinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Lublin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Lublin.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia