Zarządzanie i inżynieria produkcji w Lublinie

Jeśli interesuje Cię kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Lublinie i chcesz w przyszłej pracy zawodowej łączyć umiejętności menedżerskie, techniczne i informatyczne, to w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Czy warto studiować zarządzanie i inżynierię produkcji?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowoczesny, popularny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski. Zagadnienia zarządzania, ekonomii, prawa i organizacji produkcji są wykładane w połączeniu z problematyką techniczną właściwą dla inżyniera mechanika. Uzyskana w czasie studiów wiedza menedżerska i informatyczna daje absolwentom gwarancje dobrego rozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych i informatycznych zachodzących w przedsiębiorstwach.

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Lublinie?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzą dwie lubelskie uczelnie publiczne: Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Czym różnią się ich propozycje?

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Lubelskiej

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, współprowadzony przez Wydział Mechaniczny i Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej (bez specjalności), przygotowuje studentów do przyszłego zarządzania procesami produkcyjnymi i jednocześnie wyposaża w niezbędne umiejętności zarządzania ludźmi.

Otaczające nas przedmioty, zanim się zmaterializowały, musiały zostać zaprojektowane, a następnie wyprodukowane. Proces ten jest procesem złożonym, a odpowiednie nim zarządzanie jest podstawą sukcesu przedsiębiorstw produkcyjnych. Jako absolwent studiów na kierunku ZiIP staniesz się jednym z tych, którzy ten sukces budują. 

Perspektywy zawodowe:

  • specjalista w zakresie zarządzania procesami produkcyjnymi
  • menedżer logistyki
  • inżynier produkcji
  • doradca techniczny i organizacyjny w wybranym zakresie inżynierii wytwarzania
  • specjalista w zakresie prac badawczo-rozwojowych

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, które proponuje kandydatom Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, umożliwiają studentom połączenie przygotowania inżynierskiego z określonej dziedziny z umiejętnościami menedżerskimi z zakresu m.in. organizacji i zarządzania, marketingu i finansów.

Absolwenci są przygotowani do pracy w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach zajmujących wybranym zakresem inżynierii produkcji, jednostkach projektowych i doradczych oraz innych jednostkach gospodarczych, administracyjnych, w których wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.

Specjalności:

  • Inżynieria zarządzania produkcją i usługami
  • Zarządzanie i inżynieria przetwórstwa spożywczego

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Lublinie

Poznaj inne propozycje kierunków w Lublinie i woj. lubelskim

Uczelnie w Lublinie i woj. lubelskim
Studia techniczne Lublin
Studia ekonomiczne Lublin
Studia z zarządzania Lublin
Politechnika Lubelska
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia