Kierunki studiów KatowicenewStudia biotechnologiczneStudia KatowiceStudia medyczneStudia ścisłe

Biotechnologia medyczna w Katowicach

Studia na kierunku biotechnologia medyczna to szansa na zdobycie kompetencji z zakresu biologii medycznej, biologii eksperymentalnej oraz biologicznych i technologicznych aspektów biotechnologii. Kierunek oferuje kandydatom Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Studia na kierunku biotechnologia medyczna na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach to studia I stopnia, które pozwalają absolwentowi sięgnąć po wiedzę z zakresu nauk podstawowych: matematyki, fizyki, biofizyki i chemii. Ten realizowany przez Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu kierunek studiów daje wiele praktycznych umiejętności, związanych z pracą badawczą. Absolwent zna możliwości wykorzystania materiału biologicznego w biotechnologii. W szerokim zakresie rozumie i potrafi wykorzystywać techniczne i technologiczne aspekty biotechnologii. Posiada wiedzę dotyczącą funkcjonowania firm biotechnologicznych we współczesnych warunkach prawno-ekonomicznych.

Po studiach

Absolwent studiów licencjackich kierunku biotechnologia medyczna jest przygotowany do sprawnego poruszania się na styku medycyny molekularnej, współczesnych metod biologii eksperymentalnej i  technologii. Umiejętnie planuje i rozwiązuje zadania o charakterze interdyscyplinarnym wymagające współpracy ze specjalistami z innych dziedzin. Posługuje się metodami inżynierii genetycznej, biologii i diagnostyki molekularnej. Posiada umiejętność projektowania bioprocesów i bioproduktów. Potrafi korzystać z informacji naukowych, źródeł bibliotecznych i internetowych oraz podstawowych programów bioinformatycznych.

Wymagania rekrutacyjne

Jeden wybrany przez kandydata przedmiot spośród: biologia, chemia, fizyka, fizyka z astronomią lub matematyka

Kierunek biotechnologia medyczna w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Podziel się z innymi i udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia