Kierunki studiów Rzeszówrodzaje studiów RzeszówStudiaStudia ekonomiczneStudia Rzeszów

Studia ekonomiczne w Rzeszowie

Chcesz otworzyć sobie drogę do pracy w interesującej branży finansowej? Skończ studia ekonomiczne! Zobacz, jakie tego możliwości dają Ci uczelnie z Rzeszowa.

Wśród rzeszowskich uczelni pod względem ilości kierunków studiów ekonomicznych prym zdecydowanie wiedzie Uniwersytet Rzeszowski, lecz również Politechnika Rzeszowska umożliwia zdobycie wyższego wykształcenia w dziedzinie biznesu. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania reprezentuje zaś uczelnie niepubliczne, prowadząc kompleksowy kierunek FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W ZARZĄDZANIU. Poznaj dokładniej studia ekonomiczne w Rzeszowie!

Na tle standardowych w tej dziedzinie kierunków EKONOMIA UR oraz FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, prowadzonego przez wszystkie trzy ww. uczelnie, wyróżnia się bardziej specjalistyczna INFORMATYKA I EKONOMETRIA. Na tych bardziej ogólnych kierunkach warto zastanowić się nad wyborem specjalności odpowiedniej dla docelowej dziedziny przyszłej pracy, pozwala to bowiem zapoznać się ze specyfiką konkretnej branży, dając możliwość szybszego rozpoczęcia pracy zawodowej po ukończeniu studiów.

Krótki opis studiów na kierunku FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ dostępny na stronie Politechniki Rzeszowskiej:

Po ukończeniu kierunku Finanse i rachunkowość absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności pozwalające na sprawne funkcjonowanie w przedsiębiorstwach i instytucjach rynku finansowego. W trakcie studiów zdobędzie wiedzę ogólnoekonomiczną oraz specjalistyczne umiejętności z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw i zarządzania finansami.

Kierunki studiów ekonomicznych w Rzeszowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Rzeszowie.

Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia