Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia OlsztynStudia pedagogiczne

Pedagogika specjalna w Olsztynie

Studia na kierunku pedagogika specjalna to oferta największej w Olsztynie szkoły wyższej. Poznaj dokładniej propozycję Wydział Nauk Społecznych UWM.

Czas spędzony na kierunku pedagogika specjalna to przygotowanie do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Pedagogika specjalna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Student zdobywa kwalifikacje przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela, kształtując i rozwijając wiedzę, umiejętności oraz kompetencje z zakresu pedagogiki specjalnej. Przygotowuje się do pracy z dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością, jak również z osobami z zaburzeniami społecznego funkcjonowania.

Zdobywa umiejętności diagnozowania możliwości i ograniczeń człowieka, a także projektowania rehabilitacji, terapii, edukacji, opieki, wychowania i innych działań sprzyjających normalizacji zarówno warunków życia jak i aktywizacji w różnych obszarach życia. Wykorzystuje przy tym osiągnięcia współczesnej nauki, postępu technicznego i informacyjnego wobec osób wymagających specjalistycznego wsparcia.

Kształcenie realizowane jest w zakresie: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną; edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu; pedagogika resocjalizacyjna.

Kierunek pedagogika specjalna w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach pedagogicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia pedagogiczne Olsztyn. Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia