Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia OlsztynStudia pedagogiczne

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Olsztynie

Interesują Cię studia pedagogiczne, a szczególnie kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Olsztynie? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tych studiów?

Czy warto studiować kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?

Jak ważne jest kształcenie przedszkolne i wczesnoszkolne specjalnie nie trzeba nikogo przekonywać. Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna pozwolą Ci zdobyć kwalifikacje pedagogiczne i nauczycielskie wymagane w pracy z dziećmi na najwcześniejszych etapach edukacji. Oczywiście nie są to studia dla wszystkich, ale już sam fakt, że myślisz o ich podjęciu, sugeruje, że możesz podsiadać predyspozycje do pracy z małymi uczniami.

Gdzie studiować kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Olsztynie?

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna ma w swojej ofercie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa. Dowiedz się więcej!

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (UWM)

Kształcenie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, prowadzonym przez Wydział Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, koncentruje się wokół przygotowania merytorycznego i przygotowania pedagogicznego do wykonywania zawodu nauczyciela w klasach I-III szkoły podstawowej, w przedszkolu i w placówkach dla dzieci młodszych.

Podczas pięcioletnich studiów kładziony jest nacisk na rozwój personalny studenta związany ze stawaniem się innowacyjnym, nowoczesnym i refleksyjnym nauczycielem. Na kierunku oferuje się specjalistyczne i profesjonalne przygotowanie do pracy z dziećmi w różnych obszarach, m.in.: językowym (język ojczysty i język angielski), matematycznym, artystycznym, społeczno-przyrodniczym, ruchowym czy informatycznym.

Atutem studiów są liczne praktyki zawodowe (ogólnopedagogiczne, wychowawczo-dydaktyczne, ciągłe, metodyki poszczególnych przedmiotów z praktyką), w ramach których studenci mają szansę na poznanie specyfiki pracy nauczyciela.

Obszary zatrudnienia absolwentów tego kierunku:

  • klasy I-III szkoły podstawowej,
  • przedszkola, oddziały przedszkolne przy szkołach oraz inne formy wychowania przedszkolnego,
  • żłobki i inne placówki prowadzące edukację i opiekę dla dzieci do 3 lat.

Kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach pedagogicznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia pedagogiczne Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami pedagogicznymi lub myślisz o pracy w instytucjach związanych z edukacją, nauką, albo organizowaniem szkoleń, chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia pedagogiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia