Kierunki studiów KrakównewStudia filologiczneStudia Kraków

Filologia portugalska – studia w Krakowie

Studia na kierunku filologia portugalska to propozycja nielicznych w Polsce uczelni. Jedną z nich jest Uniwersytet Jagielloński. Jeden z popularniejszych na świecie języków studiować można na Wydziale Filologicznym UJ

Stacjonarne studia pierwszego stopnia na kierunku filologia portugalska trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata filologii. Warunkiem ich zaliczenia jest zgromadzenie minimum 180 punktów ECTS, przedstawienie pracy licencjackiej oraz zdanie przekrojowego egzaminu dyplomowego. Co najmniej 30% zajęć stanowią przedmioty do wyboru.

Struktura kierunku oraz przewidywane cele i efekty kształcenia są unikalne nie tylko w skali uczelni, miasta i regionu, ale też całego kraju, wyróżniając się m.in. rozbudowanym programem nauczania w zakresie językoznawstwa portugalistycznego oraz literatury krajów luzofońskich, jak również obecnością przedmiotów wprowadzających do przekładu pisemnego, ustnego i audiowizualnego oraz do podjęcia pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Studia prowadzone na Wydziale Filologicznym UJ od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, dając absolwentom możliwość podjęcia pracy m. in. w zawodzie tłumacza, redaktora w wydawnictwach, nauczyciela w szkołach, dziennikarza czy też pracownika służb dyplomatycznych lub specjalnych.

Kierunek filologia portugalska w Krakowie

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Kraków. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia