Kierunki studiów Olsztynrodzaje studiów OlsztynStudiaStudia ekonomiczneStudia Olsztyn

Studia ekonomiczne w Olsztynie

Oferta edukacyjna przygotowana przez olsztyńskie uczelnie skupia się na kierunkach dających możliwość szybkiego rozpoczęcia pracy w dziedzinie biznesu. Poznaj studia ekonomiczne w tym artykule!

Choć możliwość pójścia na studia ekonomiczne w Olsztynie oferuje jedynie państwowy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Uczelnia pochwalić się może wysokim poziomem oferowanej edukacji i skupieniu na przekazywaniu praktycznej wiedzy. Pasjonatów pięknych krajobrazów szczególnie zainteresuje perspektywa studiowania na UWM, gdyż miasteczko akademickie uczelni – Kortowo – magazyn “National Geographic Traveler” wyróżnił nagrodą w plebiscycie “7 nowych cudów Polski”.

W ofercie uczelni znajduje się tylko kierunek EKONOMIA oraz DORADZTWO PODATKOWE

Ekonomia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Studia na kierunku ekonomia, prowadzone przez UWM, pozwalają zdobyć wiedzę o współczesnej gospodarce świata i Polski oraz umiejętności podejmowania efektywnych decyzji na rynku, zarówno jako przedsiębiorca jak i konsument. Studenci ekonomii pogłębią także swoje kompetencje społeczne: pracę przy wspólnych projektach, przygotowanie i prezentację analiz ekonomicznych oraz umiejętność udziału w dyskusji na tematy gospodarcze.

Jako absolwent ekonomii będziesz rozumiał mechanizm rynkowy, funkcjonowanie przedsiębiorstw i gospodarki krajowej, sferę finansów i rachunkowości, podstaw zarządzania i marketingu oraz czynniki determinujące efektywne inwestycje zasobów. Studia ekonomiczne dają kompetencje do rozpoczęcia własnego biznesu lub podjęcia pracy na stanowiskach menadżerskich w firmach  lub instytucjach administracji publicznej.

Doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Studia na kierunku doradztwo podatkowe to studia, które mają przyszłość. Sprawy podatkowe to coś od czego trudno uciec, wiele osób potrzebuje w tej materii pomocy. Jeśli chcesz procować w kancelariach zajmujących się doradztwem podatkowym i występować przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych na studiach zdobędziesz niezbędne kompetencje.

Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w kancelariach prawnych, organach państwowych lub samorządowych, takich jak::

  • ministerstwo finansów,
  • organy administracji skarbowej (urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe, izby administracji skarbowej, służba celna),
  • organy administracji samorządowej (urzędy gmin, starostwa powiatowe, urzędy marszałkowskie),
  • organy kontroli i nadzoru (regionalne izby obrachunkowe, Najwyższa Izba Kontroli),
  • kancelarie doradztwa podatkowego,
  • kancelarie biegłych rewidentów,
  • kancelarie prawnicze (adwokacie, radcowskie),
  • biura rachunkowe,
  • w działach podatkowych, finansowych lub księgowych sektora prywatnego

Dowiedz się więcej o ekonomicznych kierunkach studiów dostępnych w Olsztynie, wybierając pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów ekonomicznych w Olsztynie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Olsztyn. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia