Biologia – studia w Olsztynie

Studia na kierunku biologia proponuje w Olsztynie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Ta propozycja Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM spodoba się wszystkim, którzy pokochali biologię już w szkole średniej i chcą rozwijać swoją pasję.

Studiując biologię zdobędziesz wiedzę z zakresu: biologii komórki, mikrobiologii, anatomii i fizjologii roślin i zwierząt, taksonomii i ekologii, neurobiologii i biologii molekularnej. Uzyskasz również wiedzę umożliwiającą interpretację procesów biologicznych zachodzących na różnych poziomach organizacji. Nabędziesz niezbędnych umiejętności związanych z badaniami  materiału biologicznego w terenie i w laboratorium. Poznasz różnorodne techniki badawcze, klasyczne oraz oparte o analizę materiału genetycznego.

Będąc absolwentem kierunku biologia uzyskasz kompetencje do  podjęcia pracy w laboratoriach badawczych, biomedycznych, jednostkach badawczych oraz licznych instytucjach i jednostkach administracji zajmujących się ekorozwojem, planowaniem przestrzennym, gospodarowaniem zasobami przyrody, monitoringiem i ochroną środowiska.

Uczelnie prowadzące kierunek biologia w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia biologiczne Olsztyn. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia