Kierunki studiów Toruńrodzaje studiów ToruńStudiaStudia pedagogiczneStudia Toruń

Studia pedagogiczne w Toruniu

Kierunki pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna w ich różnych wariantach studiować można w Toruniu na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK. Bogata jest również propozycja studiów pedagogicznych na uczelniach niepublicznych. Studia tego typu można podjąć w Akademii Jagiellońskiej oraz na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu.

Studia pedagogiczne w Toruniu proponują kandydatom uczelnie niepaństwowe oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Studia na dwóch kierunkach pedagogicznych mają charakter studiów jednolitych magisterskich. Tak studiuje się właśnie pedagogikę specjalną oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.

Przed ostatecznym wyborem poznaj kierunki studiów, oferowane specjalności oraz przeczytaj fragmenty opisu dotyczące perspektyw zawodowych absolwentów.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na UMK w Toruniu

W Toruniu uwagę kandydatów powinna przykuć oferta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK). Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, w sposób profesjonalny i zapewniający najwyższą jakość kształcenia, przygotowują kompleksowo i nowatorsko do zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, a także w zakresie opieki żłobkowej. Akademicki program kształcenia oparty jest na najwyższych standardach. Opiekę merytoryczną i metodyczną nad programem studiów zapewniają doświadczeni nauczyciele akademiccy i praktycy. Uczelnia posiada wieloletnią tradycję profesjonalnego kształcenia nauczycieli.

Więcej w artykule: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – studia w Toruniu

Pedagogika specjalna na UMK

W ramach studiów na kierunku pedagogika specjalna są do wyboru dwie specjalności:

  • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • pedagogika resocjalizacyjna

W zależności od wybranej specjalności różnie ukształtować się mogą perspektywy zawodowe absolwentów.

Więcej w artykule: Pedagogika specjalna w Toruniu

Kierunki studiów pedagogicznych w Toruniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia pedagogiczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Studia pedagogiczne w Toruniu

  • Ja z polecenia siostry zdecydowałam się na WSKZ, bo jednak możliwość nauki bez rezygnacji z planów podróżniczych jest dla mnie bardzo ważna, a studia online dają opcję zwiedzania bez zmartwień i rezygnacji z nauki. 😀 Materiały są tak opracowane, że wszystko szybko przerabiam, a karda to specjaliści w swoich dziedzinach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia