Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – studia w Toruniu

Wagę studiów na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna podkreśla fakt, że od kilku lat realizowane są te studia jako jednolite magisterskie. Sprawdzamy, które toruńskie uczelnie mają ten kierunek w swojej ofercie.

Jak ważne jest kształcenie przedszkolne i wczesnoszkolne specjalnie nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli chcesz zdobyć kompetencje w tej dziedzinie warto pomyśleć o wyborze kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Ukończenie tego właśnie kierunku procentuje uzyskaniem kwalifikacji pedagogicznych i nauczycielskich do pracy z dzieci na najwcześniejszych etapach edukacji.

Ofertę kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna wyszukaliśmy na trzech toruńskich uczelniach. UMK, Kolegium Jagielloński i WSB to właśnie miejsca, w których można podjąć studia.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na UMK w Toruniu

W Toruniu uwagę kandydatów powinna przykuć oferta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK). Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, w sposób profesjonalny i zapewniający najwyższą jakość kształcenia, przygotowują kompleksowo i nowatorsko do zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, a także w zakresie opieki żłobkowej. Akademicki program kształcenia oparty jest na najwyższych standardach. Opiekę merytoryczną i metodyczną nad programem studiów zapewniają doświadczeni nauczyciele akademiccy i praktycy. Uczelnia posiada wieloletnią tradycję profesjonalnego kształcenia nauczycieli.

Ukończenie studiów jednolitych magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna daje pełne kwalifikacje do pracy w charakterze nauczyciela wychowania przedszkolnego i w edukacji wczesnoszkolnej.

Absolwenci są przygotowani do pracy w przedszkolach i szkołach oraz innych placówkach oświatowych. Posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie zakładania i prowadzenia placówek.

Zasady rekrutacji Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – UMK w Toruniu

W rekrutacji na kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna liczą się oceny z języka polskiego, języka obcego i do wyboru: biologia albo chemia albo filozofia albo fizyka albo fizyka i astronomia albo geografia albo historia albo historia muzyki albo historia sztuki albo informatyka albo matematyka albo wiedza o społeczeństwie.

Kierunek realizowany jest przez Wydział Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

Ofertę państwowej uczelni uzupełniają propozycje dwóch uczelni niepaństwowych.

Uczelnie prowadzące kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia pedagogiczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia