Studia turystyczne w Gdańsku

Studia turystyczne na kierunku turystyka i hotelarstwo to przede wszystkim w Gdańsku oferta Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu (AWFiS Gdańsk). Tak sprofilowane studia można również realizować na uczelniach niepublicznych: Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Uniwersytet WSB Merito Gdańsk. Kandydatów może zainteresować również kierunek krajoznawstwo i turystyka historyczna z oferty Uniwersytetu Gdańskiego.

Przeglądasz studia turystyczne w Trójmieście? Znajdziesz tu ciekawe propozycje uczelni publicznych (Uniwersytet Gdański, AWFiS), jak również coś z oferty uczelni prywatnych (Uniwersytet WSB Merito Gdańsk, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Uniwersytet WSB Merito Gdynia).

Krajoznawstwo i turystyka historyczna na Uniwersytecie Gdańskim

Krajoznawstwo i turystyka historyczna na UG jest kierunkiem unikatowym, łączącym elementy nauk historycznych, przyrodniczych i ekonomicznych. Wyposaża on absolwenta w umiejętności o charakterze interdyscyplinarnym. Student uzyskuje wiedzę z zakresu: historii, historii sztuki, archeologii, geografii, szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego, ekonomii i zarządzania.

Perspektywy zawodowe:

  • organizator, przewodnik, promotor turystyczny,
  • zatrudnienie w przedsiębiorstwach,
  • praca w agencjach krajowych i zagranicznych działających na rynku usług turystycznych,
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej (o profilu turystycznym)
  • praca w biurze podróży, agencji turystycznej, 
  • zatrudnienie w ośrodku turystyczno-rekreacyjnym, centrach doradztwa,
  • praca zawodowa organach samorządowych czy w organizacjach społecznych.

Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w WSB Merito Gdańsk przygotują Cię do pracy w sektorze turystycznym. W zależności od wybranej specjalności ukończysz dodatkowe kursy, takie jak kurs stewardessy/stewarda, kurs gastronomiczny, kurs pilota wycieczek czy kurs masażysty. Będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez znanych praktyków i menedżerów pracujących w najlepszych trójmiejskich hotelach, restauracjach, salonach SPA czy gabinetach dietetycznych.

Specjalności:

  • Menedżer eventów i turystyki biznesowej – studia dualne
  • Obsługa ruchu lotniczego
  • Turystyka międzynarodowa z pilotem wycieczek zagranicznych


Dowiedz się więcej o turystycznych kierunkach studiów w Gdańsku i Trójmieście, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów turystycznych w Gdańsku 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Gdańsk. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia