Kierunki studiówKierunki studiów GdańskKierunki studiów TrójmiastoStudia GdańskStudia turystyczne

Turystyka i rekreacja w Trójmieście

Chcesz wybrać studia na kierunku turystyka i rekreacja w Gdańsku, Gdyni, Trójmieście? Sprawdź, które trójmiejskie uczelnie wyższe mają go w swoich ofertach!

Studia na kierunku turystyka i hotelarstwo proponuje kandydatom Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (AWFiS), Studia na kierunku turystyka i rekreacja prowadzą go również uczelnie niepubliczne: Uniwersytet WSB Merito Gdańsk, Uniwersytet WSB Merito Gdynia oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Dowiedz się więcej!

Turystyka i hotelarstwo w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (AWFiS)

Propozycja studiowania na tym kierunku nawiązuje do prognozowanego w okresie postpandemicznym zwiększonego zapotrzebowania rynkowego na kwalifikacje zdobywane w ramach turystyki i hotelarstwa.

Absolwent ma być osobą wszechstronnych kompetencji, zarówno społecznych, jak też odnoszących się do zdobytej wiedzy i przejawianych na jej podstawie umiejętności.

Program studiów z jednej strony gwarantować ma nabycie umiejętności uniwersalnych, umożliwiających wdrożenie zawodowe w wielu sektorach przestrzeni turystyczno-hotelarskiej, z drugiej zaś – ma przygotować do wyspecjalizowanych czynności służbowych, bez potrzeby dodatkowego przygotowania poza tokiem studiów. Kierunek wyróżnia się wysoko wykwalifikowaną kadra dydaktyczną oraz znaczną liczbą zajęć praktycznych w instytucjach i obiektach turystycznych i hotelarskich.

Specjalizacje:

 • Zarządzanie w biznesie turystycznym
 • Management in tourism business
 • Hotelarstwo

Turystyka i rekreacja w Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku/Gdyni

Wybierając studia na kierunku turystyka i rekreacja, które prowadzi Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku i Gdyni, będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez znanych praktyków i menedżerów pracujących w najlepszych trójmiejskich hotelach, restauracjach, salonach SPA czy gabinetach dietetycznych. Nauczysz się organizowania i promowania usług turystycznych zarówno w zakresie turystyki indywidualnej, zorganizowanej, jak i biznesowej.

W zależności od wybranej specjalności ukończysz dodatkowe kursy, takie jak kurs stewardessy/stewarda, kurs gastronomiczny, kurs pilota wycieczek czy kurs masażysty.

Specjalności:

 • Ekoturystyka i zrównoważony rozwój w Gdańsku
 • Hotelarstwo i gastronomia z dietetyką (studia dualne – Dobry Hotel) w Gdańsku i Gdyni
 • Menedżer eventów i turystyki biznesowej (kształcenie dualne – Hotel Almond) w Gdańsku
 • Menedżer sportu i turystyka zdrowotna (kształcenie dualne z Marriott Sopot) w Gdańsku i Gdyni
 • Obsługa ruchu lotniczego w Gdańsku
 • Trener personalny z dietetyką sportową w Gdańsku
 • Turystyka międzynarodowa z pilotem wycieczek zagranicznych w Gdańsku
 • Zarządzanie przedsiębiorstwami turystycznymi w Gdańsku i Gdyni

Turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku (WSTiH)

Studia na kierunku turystyka i rekreacja w WSTiH w Gdańsku przygotowują studentów do przyszłej kariery zawodowej w hotelarstwie, gastronomii i szeroko pojętym biznesie turystycznym – krajowym i zagranicznym. W programie nauczenia Uczelnia oferuje dwa języki obce: język angielski obowiązkowy oraz do wyboru: język hiszpański lub norweski.

Specjalności:

 • Zarządzanie w gastronomii z dietetyką;
 • Zarządzanie w hotelarstwie i międzynarodowym biznesie turystycznym;
 • Innowacyjne zarządzanie przedsiębiorstwem (dla właścicieli i kadry menadżerskiej);
 • Komunikacja wizerunkowa i e-biznes w branży HoReCa.

Kierunek turystyka i rekreacja w Trójmieście

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Gdańsk. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia