Kierunki studiów OlsztynnewStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia OlsztynStudia ścisłeTOP OlsztynTop studia

Biotechnologia w Olsztynie

Chcesz wybrać studia I stopnia na kierunku biotechnologia w Olsztynie? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku? Sprawdź, gdzie studiować kierunek biotechnologia w Olsztynie?

Jeśli marzysz o studiach biotechnologicznych w Olsztynie, to jedyną olsztyńską uczelnią wyższą, posiadającą kierunek biotechnologia w swojej ofercie studiów I stopnia, jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Czy warto studiować biotechnologię?

Studenci w trakcie studiów na kierunku biotechnologia otrzymują wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych między innymi: matematyki, chemii i fizyki, a także przedmiotów kierunkowych takich jak: inżynieria komórkowa i genetyczna, inżynieria białek czy wykorzystanie mikroorganizmów w procesach biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w firmach, w których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego czy chemicznego.

Biotechnologia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku biotechnologia, prowadzone przez Wydział Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie, zdobędziesz podstawową wiedzę o cyklu życia urządzeń, obiektów i systemów technicznych wykorzystywanych w biotechnologii.

Poznasz podstawowe metody, techniki, narzędzia i materiały stosowane przy rozwiązywaniu prostych zadań inżynierskich z zakresu biotechnologii. Będziesz potrafić wykorzystać metody analityczne do formułowania i rozwiązywania prostych zadań inżynierskich – symulacyjnych i eksperymentalnych. Poznasz zasady projektowania i przeprowadzania podstawowych procesów biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku po ukończeniu studiów będzie przygotowany do podjęcia pracy w różnych gałęziach gospodarki związanych z biotechnologią. Będzie mógł podjąć pracę w przemyśle biotechnologicznym i przemysłach pokrewnych, w laboratoriach wykorzystujących materiał biologiczny, laboratoriach naukowo-badawczych, diagnostycznych, kontroli żywności i zakładach związanych z produkcją żywności.

Kierunek biotechnologa w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Olsztyn. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj także:

Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Olsztyn. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia