Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia prawniczeTOP PoznańTop studia

Prawo w Poznaniu

Gdzie studiować kierunek prawo w Poznaniu? Czy wybrać uczelnię państwową a może skusić się na jedną z ofert uczelni niepaństwowych? Sprawdź propozycje poznańskich szkół wyższych.

Poznań jako duże miasto akademickie zadowoli wszystkich tych, którzy myślą o podjęciu studiów prawniczych w stolicy Wielkopolski na kierunku prawo. Prestiżowe studia jednolite magisterskie oferuje kilka poznańskich uczelni. Wśród nich jest jedna uczelnia państwowa.

Prawo na UAM w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na Wydziale Prawa i Administracji UAM realizuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ich główny cel to zdobywanie przez studentów umiejętność rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, interpretowania przepisów prawnych, uzyskuje możliwość dalszego specjalizowania się w dowolnej dziedzinie prawa.

W programie studiów znajdziecie przykładowo takie przedmioty jak:

  • Prawoznawstwo,
  • Logika prawnicza,
  • Prawo karne,
  • Prawo konstytucyjne,
  • Prawo cywilne,
  • Prawo administracyjne,
  • Prawo międzynarodowe publiczne,
  • Prawo handlowe,
  • Teoria i filozofia prawa

Zasady rekrutacji na prawo na UAM

Dla kandydatów na studia postepowanie rekrutacyjne opiera się na konkursie świadectw. Pod uwagę brane są trzy przedmioty; j. polski, j. obcy nowożytny, do wyboru historia albo matematyka albo wiedza o społeczeństwie.

UAM prowadzi również nabór na kierunek prawo – studia prowadzone wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie n/Odrą w Collegium Polonicum UAM w Słubicach.

Studia na kierunku prawo dadzą Ci wiedzę opartą na aktualnym prawie polskim i unijnym, orzecznictwie sądów i trybunałów.

Podobny charakter mają wszystkie propozycje studiów na kierunku prawo, jakie znajdziecie na uczelniach niepaństwowych w Poznaniu. Oferta jest szeroka.

Kierunek prawo na uczelniach niepublicznych w Poznaniu

Ceniona wysoko jest propozycja Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu absolwentów prawa do wejścia na rynek pracy ma poznański Uniwersytet WSB Merito Poznań.

Oferty studiów na kierunku prawo znajdziecie również w Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Mieszka I oraz w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych.

Ukończenie studiów prawniczych daje absolwentowi nie tylko znakomitą orientację teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne w zakresie stanowienia i funkcjonowania prawa.

Absolwent zyskuje wiedzę umożliwiającą pracę na rozmaitych stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania, a także ma możliwość dalszego rozwoju zawodowego poprzez uzyskiwanie uprawnień do pełnienia obowiązków w organach wymiaru sprawiedliwości, administracji itd.

Kierunek prawo w Poznaniu

Praca po kierunku prawo

Ukończenie studiów na kierunku prawo daje możliwość zatrudnienia w wymiarze sprawiedliwości (sędzia, prokurator), w obsłudze prawnej podmiotów fizycznych i gospodarczych (adwokat, radca prawny), w notariacie, w administracji państwowej i samorządowej oraz wielu innych zawodach w tym, związanych z pełnieniem funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych.

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Poznań. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Prawo w Lublinie

Gdzie studiować kierunek prawo w Lublinie? To pytanie stawia sobie wielu kandydatów,…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia