Kierunki studiów ToruńnewStudia medyczneStudia Toruń

Kierunek lekarski w Toruniu

Kierunek lekarski w Toruniu to odpowiedź na stale wzrastające potrzeby społeczeństwa w zakresie świadczeń leczniczych oraz zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną i samodzielną kadrę lekarską.

Kandydaci na Kierunek lekarski w Toruniu mogą skorzystać z oferty, którą przygotowała dla nich Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Kierunek lekarski w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (AKSiM)

Studia jednolite magisterskie na kierunku lekarskim, który ma w swojej ofercie AKSiM w Toruniu, adresowane są do osób pragnących wykonywać w przyszłości zawód wielkiego zaufania społecznego, ratować zdrowie i życie. Kandydat na studia lekarskie powinien być wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie osoby cierpiącej, empatyczny, odpowiedzialny, cierpliwy, chętny do ciągłego uczenia się i pogłębiania zdobytej wiedzy.

Absolwenci kierunku lekarskiego będą przygotowani do odbycia stażu podyplomowego, przystąpienia do Lekarskiego Egzaminu Końcowego (wynik tego egzaminu jest podstawą wyboru jednej spośród licznych specjalizacji), ubiegania się o przyjęcie do szkoły doktorskiej, kontynuowania nauki na studiach podyplomowych oraz uczestniczenia w szkoleniach i kursach.

Absolwent kierunku lekarskiego w AKSiM posiada teoretyczne, praktyczne umiejętności oraz kompetencje społeczne niezbędne do wykonywania zawodu lekarza. W zakresie swoich umiejętności potrafi rozpoznać właściwie problemy medyczne oraz potrafi określić priorytety w zakresie postępowania lekarskiego, rozpoznać stany zagrażające życiu i wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej, umie zaplanować postępowanie diagnostyczne i zinterpretować jego wyniki, wdrożyć właściwe i bezpieczne postępowanie terapeutyczne oraz przewidzieć jego skutki. Uzyskana przez niego nowoczesna wiedza oraz umiejętności pozwalają na wykonywanie zadań leczniczych na poziomie odpowiadającym najwyższym standardom oraz z zachowaniem zasad etycznych.

Absolwent będzie przygotowany do pracy w:

  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
  • instytucjach badawczych,
  • ośrodkach badawczo – rozwojowych,
  • instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej.

Szczegółowe informacje o tym kierunku znajdziesz na stronie AKSiM w Toruniu.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kosmetologia w Toruniu

Kierunek kosmetologia cieszy się wzrastającą popularnością wśród kandydatów na studia….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia