Kierunki studiów ToruńnewStudia medyczneStudia Toruń

Weterynaria w Toruniu

Planujesz podjąć studia na kierunku weterynaria w Toruniu? Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się zostać lekarzem weterynarii?

Studia na kierunku weterynaria znajdziesz w ofercie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi je Międzyuczelniane Centrum Medycyny Weterynaryjnej – jednostka utworzona przez trzy główne uczelnie województwa kujawsko-pomorskiego: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnikę Bydgoską oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Celem studiów weterynaryjnych jest wykształcenie absolwentów dobrze przygotowanych do wymagań współczesnego rynku pracy, odważnie podejmujących decyzje, uzbrojonych w szeroką, holistyczną wiedzę zawodową. Ważnym elementem nauki będzie solidne nauczanie praktyczne, weryfikowane podczas studiów, ukierunkowane nie tylko na zwierzęta towarzyszące człowiekowi, lecz także duże zwierzęta gospodarskie i konie.

Wszechstronne wykształcenie umożliwia absolwentom kierunku weterynaria sprawne poruszanie się w obszarze patologii zakaźnej i niezakaźnej, diagnostyki klinicznej, sekcyjnej i laboratoryjnej, we współczesnych metodach leczenia zachowawczego i chirurgicznego, w szeroko rozumianej profilaktyce chorób, w tym higienie środowiska, zwierząt oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Przygotowuje również do współpracy ze specjalistami z innych dziedzin.

Lekarz weterynarii – absolwent kierunku weterynaria – będzie przygotowany do podjęcia pracy:

  • klinicznej z uwzględnieniem wszystkich gatunków zwierząt;
  • laboratoryjnej w zakresie analityki weterynaryjnej i sanitarnej;
  • w ośrodkach biotechnologii i biotechniki zwierząt;
  • w organach Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej i jej zakładach diagnostycznych;
  • w rzeźniach, ubojniach i zakładach przemysłu przetwórczego;
  • w marketingu farmaceutycznym;
  • na uczelniach;
  • w ośrodkach doradztwa i doskonalenia zawodowego.

Kierunek weterynaria w Toruniu

Mogą Cię także zainteresować studia medyczne w Toruniu, studia przyrodnicze w Toruniu, studia rolnicze w Toruniu lub studia biologiczne w Toruniu. Jeśli chcesz sprawdzić oferty innych ośrodków akademickich w Polsce – sprawdź rodzaje studiów w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia