Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia pedagogiczne

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Katowicach

Chcesz wybrać studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Katowicach? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Czy warto studiować kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?

Jak ważne jest kształcenie przedszkolne i wczesnoszkolne specjalnie nie trzeba nikogo przekonywać. Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna pozwolą Ci zdobyć kwalifikacje pedagogiczne i nauczycielskie wymagane w pracy z dziećmi na najwcześniejszych etapach edukacji. Oczywiście nie są to studia dla wszystkich, ale już sam fakt, że myślisz o ich podjęciu, sugeruje, że możesz podsiadać predyspozycje do pracy z małymi uczniami.

Gdzie studiować kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Katowicach?

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna proponują kandydatom Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Uniwersytet WSB Merito Chorzów. Dowiedz się więcej!

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, prowadzony przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,  przygotowuje absolwentów do samodzielnego, refleksyjnego, krytycznego i twórczego funkcjonowania w obszarze szeroko pojętej pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Celem studiów jest przygotowanie studenta do pełnienia roli kompetentnego nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela klas I-III szkoły podstawowej, wyposażenie w wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie pracy pedagogicznej z dziećmi oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji wychowawczych.

Potencjalne możliwości zatrudnienia absolwenta kierunku: 

  • nauczyciel przedszkola,
  • nauczyciel klas I-III w szkołach podstawowych,
  • w szkołach sanatoryjnych i prewentoryjnych w systemie szkolnictwa publicznego i niepublicznego,
  • w firmach specjalizujących się w opiece, wychowaniu i edukacji dzieci,
  • wszelkich przedsięwzięciach związanych z edukacją i wychowaniem na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, które ma w swojej ofercie Uniwersytet WSB Merito Chorzów), postawisz na program zajęć i zakres merytoryczny programu przygotowane tak, aby jak najlepiej przygotować Cię do pracy w placówkach oświatowych. Kierunek realizowany jest w Chorzowie przez Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław.

W czasie studiów będziesz mieć m.in. zajęcia w placówkach oświatowych, a także o charakterze warsztatowym, dzięki którym nabędziesz przede wszystkim umiejętności praktyczne, niezbędne w pracy pedagoga.

Program kierunku nie zakłada specjalności, jednak możesz wybrać blok przedmiotów:

  • Przedmioty w ramach modułów przedmiotów do wyboru wybierasz w III semestrze na II roku studiów.
  • Zajęcia dotyczą m.in. pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, edukacji antydyskryminacyjnej, edukacji globalnej, roli zabawy w edukacji, planowania rozwoju zawodowego oraz zagadnień glottodydaktyki.

Po studiach możesz pracować jako:

  • nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w szkołach podstawowych w klasach I–III
  • wychowawca w placówkach opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci do lat 10, wychowawca w świetlicy w szkole podstawowej (świetlice, kluby i ogniska dziecięce, kąciki dziecięce w centrach handlowych)
  • nauczyciel wychowania przedszkolnego w przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego.

Kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach pedagogicznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia pedagogiczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami pedagogicznymi lub myślisz o pracy w instytucjach związanych z edukacją, nauką, albo organizowaniem szkoleń, chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia pedagogiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia