Kierunki studiów ToruńStudia medyczneStudia ToruńTop studiaTOP Toruń

Pielęgniarstwo w Toruniu

Kierunek pielęgniarstwo oferuje w Toruniu jedna z uczelni niepublicznych. Sprawdź, która z nich przygotowuje w czasach wzmożonego zapotrzebowania kadry pielęgniarskie.

Studia na kierunku pielęgniarstwo przygotowują do sprawowania  profesjonalnej opieki  medycznej nad pacjentem. W ramach nabytych kompetencji absolwent pielęgniarstwa przygotowany jest do rozpoznawania potrzeb zdrowotnych, diagnozowania stanu zdrowia  pacjenta, planowania i sprawowania  profesjonalnej zindywidualizowanej  opieki pielęgniarskiej, samodzielnego  udzielania określonych świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej.

Gdzie studiować kierunek pielęgniarstwo w Toruniu?

Może będzie to zaskoczeniem, ale obecnie w Toruniu studia z zakresu pielęgniarstwa realizuje wyłącznie jedna uczelnia z siedzibą w mieście. Jest nią Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, znana także jako uczelnia ks. Rydzyka. Są jednak uczelnie bydgoskie, które realizują w Toruniu nauczanie pielęgniarstwa. Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, Wyższa Szkoła Gospodarki.

Pielęgniarstwo w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Kierunek ma profil praktyczny i mieści się w obszarze kształcenia z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej.

Studia na kierunku pielęgniarstwo obejmują bardzo szeroką wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu oraz nauk medycznych. Plan studiów wypełniają przedmioty związane w ścisły sposób z pielęgniarstwem i opieką nad chorymi. Oprócz wiedzy teoretycznej filarem kształcenia są umiejętności praktyczne, konieczne do sprawnego i rzetelnego wykonywania zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza. Zajęcia praktyczne i praktyka zawodowa stanowią ponad 2300 godzin, w łącznej liczbie 4800 godzin, które obejmuje program studiów na tym kierunku.

Kierunek pielęgniarstwo w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

CZYTAJ TAKŻE:

Kosmetologia w Toruniu

Kierunek kosmetologia cieszy się wzrastającą popularnością wśród kandydatów na studia….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia