Kierunki studiów ToruńnewStudia logistyczneStudia ToruńTop studiaTOP Toruń

Logistyka w Toruniu

Pandemia dobitnie dowiodła, dlaczego logistyka jest tak ważna we współczesnym świecie. Zapewnienie dobrego łańcuchu dostaw towarów i usług jest współcześnie jednym z ważniejszych wyzwań. Sprawdź, które uczelnie w Toruniu uczą studentów logistyki.

Dwie toruńskie uczelnie przygotowały dla kandydatów propozycje studiów na kierunku logistyka. Jedną państwową uczelnią jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Drugą jest niepaństwowy Uniwersytet WSB Merito Toruń.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Toruniu?

Logistyka to tak w skrócie kierunek o interdyscyplinarnym i unikatowym programie studiów rozwijającym wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii i finansów oraz kształtującym umiejętności posługiwania się metodami ilościowymi i narzędziami informatycznymi w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw. Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika studenci mają do wyboru dwie specjalności:

  • zarządzanie logistyką
  • projektowanie infrastruktury logistycznej

Na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu na studentów czekają specjalności:

  • Logistyka służb mundurowych
  • Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji
  • Transport, spedycja, magazynowanie
  • AI w logistyce
  • International Business

w przypadku wyboru studiów licencjackich.

Trochę więcej specjalności mają do wyboru kandydaci na studia inżynierskie:

  • AI i IT w logistyce
  • Logistyka i spedycja międzynarodowa
  • Logistyka i inżynieria produkcji

Warto pamiętać, że studia inżynierskie trwają 3,5 roku.

Na Uniwersytecie WSB Merito Toruń można podjąć również studia na kierunku logistics. Językiem wykładowym jest wówczas język angielski.

Jeśli więc chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na kierunku logistyka..

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunek logistyka w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Toruń. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj również

Logistyka w Opolu

Gdzie studiować kierunek logistyka w Opolu? Mają go w swoich ofertach edukacyjnych cztery…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia