Logistyka w Toruniu

Pandemia dobitnie dowiodła, dlaczego działy logistyczne są tak ważne we współczesnym świecie. Zapewnienie dobrego łańcuchu dostaw towarów i usług jest współcześnie jednym z ważniejszych wyzwań. Sprawdź, które uczelnie w Toruniu uczą studentów logistyki.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Toruniu?

Dwie toruńskie uczelnie przygotowały dla kandydatów propozycje studiów na kierunku logistyka. Jedną państwową uczelnią jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Drugą jest niepaństwowa Wyższa Szkoła Bankowa.

Logistyka to tak w skrócie kierunek o interdyscyplinarnym i unikatowym programie studiów rozwijającym wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii i finansów oraz kształtującym umiejętności posługiwania się metodami ilościowymi i narzędziami informatycznymi w zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw. Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika studenci mają do wyboru dwie specjalności:

  • zarządzanie logistyką
  • projektowanie infrastruktury logistycznej

W Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu na studentów czekają specjalności:

  • Logistyka służb mundurowych
  • Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji
  • Transport, spedycja, magazynowanie

w przypadku wyboru studiów licencjackich.

Trochę więcej specjalności mają do wyboru kandydaci na studia inżynierskie:

  • Inteligentne systemy transportowe
  • Logistyka i spedycja międzynarodowa
  • Projektowanie i eksploatacja systemów logistycznych
  • Technologie informatyczne w logistyce

Warto pamiętać, że studia inżynierskie trwają 3,5 roku.

W Wyższej Szkole Bankowej można podjąć również studia na kierunku logistics. Językiem wykładowym jest wówczas język angielski.

Jeśli więc chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na kierunku logistyka..

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Uczelnie prowadzące kierunek logistyka w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia logistyczne Toruń. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia