Kierunki studiów GdańskKierunki studiów TrójmiastonewStudia GdańskStudia z zarządzaniaTOP GdańskTop studia

Zarządzanie w Trójmieście

Wybierasz się na zarządzanie w Trójmieście, Gdańsku, Gdyni lub Sopocie? Interesuje Cię właśnie konkretnie ten kierunek ? Dowiedz się więcej na jego temat.

Gdzie studiować kierunek zarządzanie w Trójmieście?

Studia na kierunku zarządzanie w Trójmieście znajdziesz w wielu uczelniach wyższych – publicznych i niepublicznych. W przypadku tych pierwszych, na kandydatów czekają m.in. Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, czy Uniwersytet Morski w Gdyni. Możesz także skorzystać z oferty uczelni prywatnych, takich jak Uniwersytet WSB Merito (w Gdańsku lub Gdyni), Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, czy Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni. Dowiedz się więcej!

Czy warto studiować zarządzanie?

Celem kierunku studiów zarządzanie jest kształcenie specjalistów i konsultantów z zakresu szeroko rozumianego biznesu, z możliwością specjalizacji w obszarach, które są związane z rozwojem i doskonaleniem organizacji. Podczas studiów na kierunku zarządzanie student zdobędzie interdyscyplinarną wiedzę na temat: funkcjonowania organizacji biznesowych na różnych szczeblach zarządzania i wykorzystywania w tych obszarach różnorodnych instrumentów, metod i narzędzi analitycznych i organizatorskich. Dzięki ukończeniu kierunku absolwenci będą posiadali również wiedzę i umiejętności przydatne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim

Studia na kierunku zarządzanie, proponowane przez Uniwersytet Gdański, prowadzone są przez Wydział Zarządzania UG, który jest jednym z dwóch wydziałów Uczelni zlokalizowanych w Sopocie. Program studiów na WZ UG są tak skonstruowane i w taki sposób aktualizowane, aby absolwent łączył ogólną wiedzę z różnych dyscyplin ekonomicznych z dobrą znajomością wybranej przez siebie specjalności.

Specjalności:

 • HR w zarządzaniu organizacją
 • Inwestycje i nieruchomości
 • Marketing
 • Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa

Zarządzanie na Politechnice Gdańskiej

Absolwent studiów na kierunku zarządzanie, które ma w swojej ofercie Politechnika Gdańska, uzyskuje teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu: nauk o zarządzaniu, nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych, dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania współczesnej organizacji; uzupełnioną o wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, metod badawczych, globalnej problematyki ekologicznej, zarządzania międzynarodowego oraz zagadnień historii i kultury polskiej/chińskiej. Posiada bogate doświadczenie w pracy w zespołach wielokulturowych, pożądane przez pracodawców z międzynarodowych firm.

Zarządzanie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku zarządzanie, proponowanym przez Uniwersytet Morski w Gdyni, otworzą się przed Tobą szerokie perspektywy pracy w handlu, sektorze IT, logistyce, czy turystyce. Uczelnia w ramach studiów pierwszego stopnia oferuje cztery specjalności prowadzone w języku polskim i jedną w języku angielskim.

Specjalności:

 • Ekonomia menedżerska
 • Informatyka gospodarcza
 • Maritime Economics and Logistics (w języku angielskim)
 • Systemy transportowe i logistyczne
 • Turystyka i hotelarstwo

Zarządzanie w Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku / Gdyni

Kierunek zarządzanie, który prowadzi Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku (również dostępny w Uniwersytet WSB Merito w Gdyni), to przede wszystkim dualny program studiów, oznaczający, że dużą część zajęć odbędziesz bezpośrednio w firmach, zdobywając bezcenne doświadczenie praktyczne. Nauczysz się m.in. pracy w zespole i zarządzania zespołem, zarządzania organizacją i procesem projektowym, będziesz tworzyć i realizować biznesplany.

Specjalności:

 • Gospodarowanie nieruchomościami (Gdańsk i Gdynia)
 • Marketing i social media (Gdańsk i Gdynia)
 • Menedżer sprzedaży (Gdańsk)
 • Zarządzanie projektami (Gdańsk)
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem (Gdańsk i Gdynia)
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi (Gdańsk i Gdynia)

Zarządzanie w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej

Decydując się na studia na kierunku zarządzanie w GWSH, zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu, a także z dyscyplin pokrewnych dotyczących istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji, zarówno przedsiębiorstw prywatnych, jak i instytucji publicznych. Studenci nabywają umiejętności analizy i rozwiązywania problemów zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, w tym zarządzania personelem, majątkiem rzeczowym i finansowym. Zdobywają umiejętności skutecznego komunikowania się, prezentacji stanowiska oraz pracy w zespole. 

Specjalności:

 • Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi
 • Marketing w biznesie i biznesie elektronicznym
 • International business – studia w języku angielskim
 • Marketing w sporcie i sporcie elektronicznym

Sprawdź więcej propozycji z tego zakresu (zarządzanie) przygotowanych przez trójmiejskie uczelnie wyższe!

Kierunek zarządzanie w Trójmieście

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia zarządzanie Gdańsk – Gdynia – Sopot – Trójmiasto. Interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, myślisz o karierze w zarządzaniu i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz: studia zarządzanie w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia