Studia zarządzanie w Polsce

Jeśli poważnie myślisz o studiach z zakresu zarządzania i chcesz starannie wybrać najlepszą dla siebie ofertę, poznaj kierunki studiów. Wykorzystaj przygotowane przez nas informacje

O studiach z zarządzania

Kierunki o zarządzaniu w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia z zarządzania?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia o zarządzaniu w największych miastach akademickich w Polsce.

Studia zarządzanie Bydgoszcz

Strona Studia zarządzanie Bydgoszcz służy pozyskaniu informacji o kierunkach kształcących w sztuce zarządzania....

Studia zarządzanie Katowice

Strona Studia zarządzanie Katowice dotyczy informacji o kierunkach studiów związanych z zarządzaniem. Kierunki...

Studia zarządzanie Kraków

Strona Studia zarządzanie Kraków to skarbnica wiedzy o kierunkach poświęconych zarządzaniu. Można w...

Studia zarządzanie Lublin

Strona studia zarządzanie Lublin to skarbnica informacji o różnorodnych propozycjach kierunków studiów z...

Studia zarządzanie Olsztyn

Strona Studia zarządzanie Olsztyn to możliwość pozyskania informacji o kierunkach studiów uczących zarządzania....

Studia zarządzanie Opole

Strona studia zarządzanie Opole to źródło informacji dla kandydatów zainteresowanych kierunkami, na których...

Studia zarządzanie Radom

Strona Studia zarządzanie Radom pozwala zebrać informacje poświęcone kierunkom studiów z zakresu nauk...

Studia zarządzanie Rzeszów

Strona Studia zarządzanie Rzeszów pozwala zgromadzić informacje o kierunkach studiów z zakresu zarządzania....

Studia zarządzanie Szczecin

Strona Studia zarządzanie Szczecin to informacje o kierunkach studiów związanych z zarządzaniem. Różne...

Studia zarządzanie Wrocław

Studia zarządzanie Wrocław to strona poświęcona kierunkom studiów we Wrocławiu, które wiążą się...

Praca po studiach z zarządzania

Studenci wybierający studia na kierunku zarządzanie są przygotowani do pracy zarówno w wielkich korporacjach, średniej wielkości firmach, jak również potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności do podjęcia własnej działalności gospodarczej. Ścieżka zawodowa po studiach na większości uczelni wyższych uzależniona jest od wyboru konkretnej specjalności.
Pierwsza grupa specjalności skupia się na marketingu, sprzedaży, współczesnych mediach w marketingu – możesz pracować przykładowo jako menedżer sprzedaży, specjalista handlu i usług, specjalista handlu internetowego, zarządzać sprzedażą i obsługą klienta itp.
Druga grupa specjalności jest typowo ekonomiczno-finansowa. Wśród nich znajdziesz takie, jak bankowość, rachunkowość, kadry i płace, zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, wycena nieruchomości itp.
Odrębną grupą są specjalności, które przygotowują specjalistów BHP, a więc menedżer BHP, czy zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.
Część specjalności dostępnych w ramach kierunku zarządzanie może zainteresować przyszłych kierowników i ogólnie – menedżerów – zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie projektami, zarządzanie personelem itd.
Często wybieranymi specjalnościami są te, które przygotowują absolwentów do pracy w logistyce, transporcie lub spedycji. Są to np. zarządzanie logistyką, zarządzanie transportem i spedycją, logistyka i spedycja, logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyka krajowa i międzynarodowa itp.
Absolwenci zarządzania mogą także skończyć studia jako specjaliści od psychologii biznesu, zarządzania wiedzą i informacjami, czy też kooperacjami w biznesie.
Kolejna ciekawa grupa specjalności przygotowuje absolwentów do pracy w reklamie: reklama i social media, digital marketing, czy reklama i grafika komputerowa.
Zdarzają się na kierunku zarządzanie także specjalności związane ze szczególnie wyspecjalizowanymi dziedzinami nauki, jak zarządzanie w agrobiznesie, projektowanie innowacji, controling w zarządzaniu przedsiębiorstwem, biznes i start-upy, czy zarządzanie produktem.
Jak widać, spektrum opcji wyboru przyszłej ścieżki zawodowej jest dla studentów zarządzania bardzo szerokie i mogą oni, już jako absolwenci tego kierunku, pracować w różnych sektorach biznesu i gospodarki.

Studia zarządzanie - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów z zarządzania w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki o zarządzaniu w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.


Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki o zarządzaniu, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. W najnowszej aktualizacji poprawiliśmy wiele linków. Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2023.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia związane z zarządzaniem. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.