Kierunki studiówKierunki studiów GdańskNoweStudia GdańskStudia z zarządzania

Zarządzanie w sporcie – studia menedżerskie w Gdańsku

Kierunek zarządzanie w sporcie – studia menedżerskie to propozycja nie tylko dla pasjonatów sportu i osób aktywnie go uprawiających (profesjonalnie i amatorsko), ale wszystkich, którzy chcieliby swoją przyszłość zawodową związać z biznesem sportowym, promocją sportu i wspieraniem jego rozwoju.

Zarządzanie w sporcie – studia menedżerskie to kierunek, który przygotowuje absolwentów do pracy w różnych podmiotach związanych z szeroko rozumianym rynkiem sportu. Studia te ma w swojej ofercie Uniwersytet Gdański (prowadzi je Wydział Zarządzania UG). Rynek ten jest nie tylko dynamicznie rozwijający się i perspektywiczny, ale też zróżnicowany i stwarzający możliwości funkcjonowania dla różnego rodzaju podmiotów: gospodarczych, pozarządowych i związanych z administracją rządową i samorządową. 

Kierunek oferuje specjalistyczną i aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania tego typu podmiotów i różnych aspektów zarządzania nimi. Jest ona przekazywana z wykorzystaniem różnorodnych oraz nowoczesnych form i metod kształcenia. Dodatkowym atutem jest też to, że w ramach studiów na tym kierunku studenci mają możliwość poznania specyfiki różnych dyscyplin i dziedzin sportu, co pozwala jeszcze lepiej przygotować się do zarządzania i doradzania w podmiotach związanych z rynkiem sportowym.

Perspektywy zawodowe:

  • kluby sportowe,
  • kluby fitness,
  • przedsiębiorstwa specjalizujące się w organizowaniu turystyki aktywnej,
  • przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem i handlem dobrami związanymi
  • ze sportem,
  • przedsiębiorstwa zajmujące się organizowaniem wydarzeń sportowych,
  • firmy oferujące usługi doradcze / marketingowe dla rynku sportowego,
  • przedsiębiorstwa zarządzające obiektami sportowymi,
  • jednostki administracji centralnej i samorządowej – departamenty odpowiedzialne za upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz organizację imprez o charakterze sportowych,
  • organizacje pozarządowe, działające na rzecz promocji sportu i rozwoju różnych dyscyplin sportowych.

Dowiedz się więcej o tym kierunku: ZARZĄDZANIE W SPORCIE – STUDIA MENEDŻERSKIE, Uniwersytet Gdański

Sprawdź inne propozycje studiów na UG!

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia zarządzanie Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z zarządzaniem, chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobaczstudia zarządzanie w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku, Trójmieście:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia