Kierunki studiów Olsztynrodzaje studiów OlsztynStudiaStudia OlsztynStudia z zarządzania

Studia z zarządzania w Olsztynie

Studia z zarządzania można w Olsztynie realizować na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM oraz na uczelni niepublicznej. W swojej ofercie taki kierunek posiada Olsztyńska Szkoła Wyższa. Alternatywą dla osób zainteresowanych zarządzaniem może być również kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji.

Studia z zarządzania należą do tych najchętniej wybieranych przez kandydatów kierunków. Staranny wybór studiów to prosta droga do osiągnięcia życiowej satysfakcji. Warto więc prześledzić szczegółowo oferty studiów olsztyńskich uczelni pod kątem proponowanych specjalności oraz oczekiwań rekrutacyjnych a także wysokości czesnego.

Zarządzanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Studiując zarządzanie, które prowadzi Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, zdobędziesz wiedzę o funkcjonowaniu współczesnych przedsiębiorstw i instytucji publicznych, nabędziesz umiejętności pozwalające kierować firmami i jednostkami ich struktur organizacyjnych oraz pogłębisz swoje kompetencje społeczne: pracę przy wspólnych projektach, przygotowanie i prezentację analiz z zakresu marketingu i zarządzania oraz umiejętność udziału w dyskusji na tematy związane z podejmowaniem decyzji menedżerskich. Absolwent kierunku zarządzanie jest przygotowany do pracy w organizacjach publicznych i prywatnych, w szczególności w działach marketingu, handlu, kadrach oraz w obszarze finansów i rachunkowości. Studia na kierunku zarządzanie dają również kompetencje do rozpoczęcia własnego biznesu w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach studiów nie ma specjalności, pojawiają się one dopiero na studiach II stopnia.

Zarządzanie w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Absolwent studiów na kierunku zarządzanie, który ma w swojej ofercie Olsztyńska Szkoła Wyższa, będzie znać i rozumieć metodologię badań w zakresie zarządzania, charakter i miejsce zarządzania w systemie nauk społecznych. Posiądzie wiedzę pozwalającą na rozwiązywanie problemów współczesnych przedsiębiorstw w aspektach organizacyjnym, prawnym, finansowym i społecznym. Pozna i zrozumie rolę kapitału ludzkiego i badań marketingowych w podejmowaniu decyzji w organizacji funkcjonującej w warunkach gospodarki rynkowej. Znać będzie także zasady tworzenia i rozwoju różnych form indywidualnej przedsiębiorczości.

Specjalności:

  • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • Rachunkowość i administracja kadrowo-płacowa,
  • Psychologia w biznesie,
  • Zarządzanie sprzedażą,
  • Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa.

Kierunki studiów z zarządzania w Olsztynie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia zarządzanie Olsztyn. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Olsztynie

Studia pedagogiczne w Olsztynie

Studia pedagogiczne to oferta zarówno olsztyńskich szkół państwowych jak i niepaństwowych. Trzy typowo pedagogiczne kierunki…

Studia społeczne w Olsztynie

Studia społeczne są odpowiedzią na współczesne problemy z zakresu bezpieczeństwa, komunikacji, kreowania trendów, kryminologii, czy…

Studia artystyczne w Olsztynie

Studia artystyczne w Olsztynie to możliwość wyboru kierunków z oferty Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Na Wydziale…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia