Kierunki studiów Olsztynrodzaje studiów OlsztynStudiaStudia artystyczneStudia Olsztyn

Studia artystyczne w Olsztynie

Studia artystyczne w Olsztynie to możliwość wyboru kierunków z oferty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na Wydziale Sztuki UWM uczelnia proponuje kierunki: EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ oraz EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH.

Jeśli interesują Cię studia artystyczne w Olsztynie, to Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotował ciekawe propozycje dla kandydatów, obejmujące sztuki plastyczne oraz muzyczne, jak również otwierające przed absolwentami perspektywy zawodowe związane z produkcją i realizacją dźwięku. Dowiedz się więcej!

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na UWM w Olsztynie

Studia na tym kierunku są adresowane do osób zainteresowanych projektowaniem graficznym, filmem, fotografią, multimediami, czy innymi strukturami wizualnymi. Zdobywanie wiedzy i umiejętności jest oparte o tradycyjne pracownie artystyczne: malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej i rzeźby. Zdobędziesz umiejętności pracy w różnych technikach i technologiach artystycznych.

Absolwenci posiadają wszelkie predyspozycje by realizować się zawodowo jako artyści, projektanci, graficy, fotografowie lub filmowcy.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na UWM w Olsztynie

Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności wykwalifikowanego muzyka, animatora kultury, specjalisty szeroko rozumianej edukacji muzycznej. Wśród przedmiotów kształcenia na studiach pierwszego stopnia znajdują się m.in. dyrygowanie, zespoły muzyczne, fortepian, II instrument, emisja głosu, kształcenie słuchu, harmonia, historia muzyki, chór, instrumentacja, animacja kultury muzycznej, metodyka edukacji muzycznej, edytory nutowe, propedeutyka aranżacji komputerowej, techniki pracy w studio, ruch sceniczny, praca z mikrofonem.

Perspektywy zawodowe:

  • instytucje prowadzące działalność w zakresie upowszechniania kultury muzycznej,
  • placówki oświatowe: przedszkola (rytmika, zajęcia umuzykalniające), szkoły podstawowe, ponadpodstawowe (nauczyciel przedmiotów muzyka, wiedza o kulturze) oraz inne placówki publiczne i niepubliczne,
  • inne instytucje prowadzące działalność w zakresie edukacji muzycznej.


Sprawdź wszystkie propozycje studiów z tego zakresu dostępne w Olsztynie – wybierz pozycję z poniższej listy.

Kierunki studiów artystycznych w Olsztynie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Olsztyn. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia