Kierunki studiów Olsztynrodzaje studiów OlsztynStudiaStudia artystyczneStudia Olsztyn

Studia artystyczne w Olsztynie

Studia artystyczne w Olsztynie to możliwość wyboru kierunków z oferty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na Wydziale Sztuki UWM uczelnia proponuje m.in. kierunki: sztuki wizualne, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

Jeśli interesują Cię studia artystyczne w Olsztynie, to Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotował ciekawe propozycje dla kandydatów, obejmujące sztuki plastyczne oraz muzyczne, jak również otwierające przed absolwentami perspektywy zawodowe związane z produkcją i realizacją dźwięku. Dowiedz się więcej!

Sztuki wizualne na UWM w Olsztynie

Studia na kierunku sztuki wizualne kształcą przyszłych projektantów, grafików, fotografów, czy filmowców. Absolwenci dzięki kształceniu na tym kierunku znajdą w przyszłości swoje miejsce na rynku sztuk wizualnych.

W Instytucie Sztuk Pięknych studenci poznają i pogłębiają klasyczne techniki malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej i rzeźby oraz profesjonalne narzędzia i programy graficzne, które pozwolą na wielokierunkowe, kreatywne działania w środowisku mediów cyfrowych. Uczą się pod okiem wykwalifikowanych i aktywnych artystów, którzy przygotują do działalności twórczej i odnalezienia się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Perspektywy zawodowe – absolwent sztuk wizualnych może liczyć na zatrudnienie:

  • w agencjach reklamowych,
  • w wydawnictwach,
  • w studiach animacji, projektowania gier, efektów specjalnych,
  • w mediach,
  • jako artysta freelancer projektujący dla firm, korporacji, przedsiębiorstw
  • w muzeach, domach kultury, grupach plastycznych, jako animator działań twórczych,
  • w ośrodkach i instytucjach kultury, sztuki i edukacji pozaszkolnej.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na UWM w Olsztynie

Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności wykwalifikowanego muzyka, animatora kultury, specjalisty szeroko rozumianej edukacji muzycznej. Wśród przedmiotów kształcenia na studiach pierwszego stopnia znajdują się m.in. dyrygowanie, zespoły muzyczne, fortepian, II instrument, emisja głosu, kształcenie słuchu, harmonia, historia muzyki, chór, instrumentacja, animacja kultury muzycznej, metodyka edukacji muzycznej, edytory nutowe, propedeutyka aranżacji komputerowej, techniki pracy w studio, ruch sceniczny, praca z mikrofonem.

Perspektywy zawodowe:

  • instytucje prowadzące działalność w zakresie upowszechniania kultury muzycznej,
  • placówki oświatowe: przedszkola (rytmika, zajęcia umuzykalniające), szkoły podstawowe, ponadpodstawowe (nauczyciel przedmiotów muzyka, wiedza o kulturze) oraz inne placówki publiczne i niepubliczne,
  • inne instytucje prowadzące działalność w zakresie edukacji muzycznej.


Sprawdź wszystkie propozycje studiów z tego zakresu dostępne w Olsztynie – wybierz pozycję z poniższej listy.

Kierunki studiów artystycznych w Olsztynie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Olsztyn. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Muzykologia w Krakowie

Muzykologia to kierunek studiów, który przygotowuje przyszłych animatorów kultury, redaktorów…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia