Studia filologiczne w Olsztynie

Dwie olsztyńskie uczelnie skupiają swoją ofertą uwagę kandydatów zainteresowanych studiami filologicznymi. Jedna państwowa z większą ilością kierunków to Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Druga uczelnia jest niepubliczna. To Olsztyńska Szkoła Wyższa. Obie umożliwiają studiowanie najpopularniejszego kierunku filologicznego, jakim jest filologia angielska.

Na studiach filologicznych w Olsztynie obok wspomnianej filologii angielskiej uczyć się można również innych języków obcych. Nie jest ich wiele, ale można poznać język niemiecki, język rosyjski. Kandydatów może zainteresować również unikatowy kierunek studiów, jakim jest lingwistyka dla biznesu.

Interdyscyplinarny kierunek studiów lingwistyka w biznesie, realizowany we współpracy Wydziału Humanistycznego i Wydziału Nauk Ekonomicznych, stanowi unikalną w skali kraju fuzję studiów lingwistycznych i ekonomicznych, która pozwala absolwentom połączyć wysokie kompetencje językowe z wiedzą z zakresu praktyki gospodarczej i wymiany międzynarodowej. Kształcenie oparte jest na modelu modułowym, a jego celem jest zapewnienie studentom zarówno wysokich kwalifikacji filologicznych, jak i ekonomicznych.

Wśród uczelni niepaństwowych swoje oferty studiów filologicznych posiadają Olsztyńska Szkoła Wyższa, która przygotowała indeksy na kierunkach filologia angielska oraz filologia rosyjska.

Kierunki studiów filologicznych w Olsztynie

Brak dużego wyboru różnych filologii nie oznacza, że nie znajdziecie dla siebie dobrej oferty w Olsztynie. Jeśli interesuje was poznanie jednego z popularnych języków obcych to skutecznie uda wam się to zrealizować dzięki propozycjom UWM oraz OSW. Dowiedz się więcej o studiach filologicznych w Olsztynie, przeczytaj informacje o kierunkach.

Lista kierunków filologicznych w Olsztynie

  • FILOLOGIA ANGIELSKA , Olsztyńska Szkoła Wyższa
  • FILOLOGIA ANGIELSKA , Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA , Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • FILOLOGIA GERMAŃSKA , Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • FILOLOGIA POLSKA , Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • FILOLOGIA ROSYJSKA , Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • LINGWISTYKA W BIZNESIE , Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Olsztyn. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia