Kierunki studiów OlsztynnewStudia filologiczneStudia OlsztynTOP OlsztynTop studia

Filologia angielska w Olsztynie

O wykształcenie anglistyczne w Olsztynie dbają dwie uczelnie. Jedna jest państwowa a druga niepaństwowa. Kierunek filologia angielska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz filologia angielska w Olsztyńskiej Szkole Wyższej pozwalają na osiągnięcie wysokiej biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim.

Filologia angielska na UWM w Olsztynie

Studia na kierunku filologia angielska realizowane są na Wydziale Humanistycznym UWM. To doskonała propozycja dla tych, którzy już w ramach studiów licencjackich chcą poznać język Szekspira na poziomie C1. Poprzeczka dla kandydatów i studentów zawieszona jest wysoko. Wiele przedmiotów już od pierwszego dnia studiów prowadzona jest w języku angielskim.

Nauka realizowana jest w zakresie filologii angielskiej oraz filologii angielskiej w zakresie nauczania języka.

Rekrutacja na studia przebiega na podstawie konkursu świadectw, który uwzględnia dwa przedmioty obowiązkowe: język angielski oraz język polski oraz jeden przedmiot do wyboru spośród:  Geografia, Historia, Język łaciński i kultura antyczna, Matematyka.

Filologia angielska w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

W trakcie studiów absolwent uzyskuje wiedzę o języku, historii i kulturze głównych krajów angielskiego obszaru językowego, co pozwala mu dokonywać analiz różnorodnych tekstów kultury. Znajomość języka angielskiego powinna się kształtować w przybliżeniu na poziomie C1.

Kierunek filologia angielska w Olsztynie

O innych kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne w Olsztynie. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia