Filologia polska w Olsztynie

Większość kierunków studiów w Olsztynie proponuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Nie będzie zaskoczeniem, gdy dowiesz się, że dla zainteresowanych literatura, językiem, kulturą polską ofertę kierunku filologia polska przygotowała właśnie ta uczelnia.

Studia na kierunku filologia polska to propozycja Wydziału Humanistycznego UWM. Studia trwają trzy lata i koncentrują się na przekazaniu wiedzy związanej z nauką o języku oraz literaturze polskiej. PO studiach będziesz skutecznie analizować zjawiska i procesy literackie, językowe i kulturowe zarówno te z przeszłości jak i te teraźniejsze. Celem studiów jest także to, by opanować specjalistyczny język literaturoznawczy oraz językoznawczy.

Dzięki prowadzonym zakresom kształcenia oraz odbytym praktykom może podjąć pracę w redakcjach czasopism i środkach masowego przekazu, instytucjach oświatowych oraz kulturalnych, bibliotekach, wydawnictwach, działach personalnych i szkoleniowych. Absolwent może podjąć również pracę w szkole (po ukończeniu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).

Uczelnie prowadzące kierunek filologia polska w Olsztynie

O kierunkach filologicznych w Olsztynie dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Olsztyn. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia