Kierunki studiów OlsztynnewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Olsztyn

Filologia polska w Olsztynie

Większość kierunków studiów w Olsztynie proponuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Nie będzie zaskoczeniem, gdy dowiesz się, że dla zainteresowanych literatura, językiem, kulturą polską ofertę kierunku filologia polska przygotowała właśnie ta uczelnia.

Studia na kierunku filologia polska to propozycja Wydziału Humanistycznego UWM. Studia trwają trzy lata i koncentrują się na przekazaniu wiedzy związanej z nauką o języku oraz literaturze polskiej. PO studiach będziesz skutecznie analizować zjawiska i procesy literackie, językowe i kulturowe zarówno te z przeszłości jak i te teraźniejsze. Celem studiów jest także to, by opanować specjalistyczny język literaturoznawczy oraz językoznawczy.

Dzięki prowadzonym zakresom kształcenia oraz odbytym praktykom może podjąć pracę w redakcjach czasopism i środkach masowego przekazu, instytucjach oświatowych oraz kulturalnych, bibliotekach, wydawnictwach, działach personalnych i szkoleniowych. Absolwent może podjąć również pracę w szkole (po ukończeniu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).

Kierunek filologia polska w Olsztynie

O kierunkach filologicznych w Olsztynie dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Olsztyn. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Olsztynie

Studia medyczne w Olsztynie

W ostatniej rekrutacji trzy kierunki z listy poniżej znalazły się wśród najchętniej wybieranych kierunków na…

Studia ścisłe w Olsztynie

Dla kandydatów, których interesują studia ścisłe w Olsztynie, dwie ciekawe propozycje przygotował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Historia w Olsztynie

Tak jak większość studiów w Olsztynie również i kierunek historia został przygotowany dla kandydatów przez…

Energetyka w Olsztynie

Zainteresowani podjęciem studiów w Olsztynie na kierunku energetyka z pewnością będą zadowoleni. Studia można rozpocząć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia