Filologia polska w Olsztynie

Większość kierunków studiów w Olsztynie proponuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Nie będzie zaskoczeniem, gdy dowiesz się, że dla zainteresowanych literatura, językiem, kulturą polską ofertę kierunku filologia polska przygotowała właśnie ta uczelnia.

Studia na kierunku filologia polska to propozycja Wydziału Humanistycznego UWM. Studia trwają trzy lata i koncentrują się na przekazaniu wiedzy związanej z nauką o języku oraz literaturze polskiej. PO studiach będziesz skutecznie analizować zjawiska i procesy literackie, językowe i kulturowe zarówno te z przeszłości jak i te teraźniejsze. Celem studiów jest także to, by opanować specjalistyczny język literaturoznawczy oraz językoznawczy.

Dzięki prowadzonym zakresom kształcenia oraz odbytym praktykom może podjąć pracę w redakcjach czasopism i środkach masowego przekazu, instytucjach oświatowych oraz kulturalnych, bibliotekach, wydawnictwach, działach personalnych i szkoleniowych. Absolwent może podjąć również pracę w szkole (po ukończeniu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).

Kierunek filologia polska w Olsztynie

O kierunkach filologicznych w Olsztynie dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Olsztyn. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Olsztynie

Weterynaria w Olsztynie

Interesują Cię studia na kierunku weterynaria w Olsztynie? Chcesz uzyskać tytuł zawodowy lekarza weterynarii?

Mechatronika w Olsztynie

Studia inżynierskie na kierunku mechatronika to świetna, interdyscyplinarna i przyszłościowa propozycja dla zainteresowanych mechaniką, elektroniką,…

Socjologia w Olsztynie

Jeśli przeglądasz społeczne kierunki studiów w Olsztynie i zastanawiasz się, czy socjologia będzie dobrą propozycją…

Studia filologiczne w Olsztynie

Dwie olsztyńskie uczelnie skupiają swoją ofertą uwagę kandydatów zainteresowanych studiami filologicznymi. Jedna państwowa z większą…

Studia przyrodnicze w Olsztynie

Kandydaci na studia w Olsztynie, poszukujący ciekawych kierunków przyrodniczych, mogą skorzystać z propozycji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Studia prawnicze w Olsztynie

Osoby, które myślą o podjęciu studiów na kierunkach prawniczo–administracyjnym będą pozytywnie zaskoczone szeroką ofertą edukacyjną…

Pielęgniarstwo w Olsztynie

Kierunek pielęgniarstwo zdobył uznanie w oczach kandydatów na studia. Stał się jednym z najpopularniejszych kierunków…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia