Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia OlsztynStudia społeczne

Nauki o rodzinie w Olsztynie

Studia na kierunku nauki o rodzinie proponuje kandydatom Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Studia kształcą kompetencje w zakresie pomocy rodzinie w sytuacjach kryzysu.

Kierunek nauki o rodzinie jest propozycją Wydziału Teologicznego UWM i koncentruje się na takich obszarach jak; mediacja rodzinna; coaching i tutoring rodzinny. Studia są dobrym wyborem dla osób, które chcą:

  • budować szczęśliwą rodzinę;
  • pomagać w tworzeniu jakości życia i rozwiązywaniu trudności w ich rodzinach;
  • współtworzyć prorodzinną politykę naszego regionu i kraju;
  • umiejętnie korzystać z dostępnych programów prorodzinnych;
  • poznać i spędzać czas z ludźmi, dla których wartości rodzinne mają kluczowe znaczenie;
  • rozwijać swoją kreatywność i zdolności współpracy z innymi ludźmi

Student poznaje społeczne problemy związane z życiem rodzinnym, zdobywa gruntowną wiedzę z obszarów, które są istotne dla rozpoznawania psychologicznych, pedagogicznych czy społecznych problemów związanych z funkcjonowaniem rodziny i życiem rodzinnym. Przygotowuje się do podejmowania działań wspierających, profilaktycznych oraz skutecznego rozwiązywania trudności, przed którymi stają współczesne rodziny. Jest przygotowywany do inicjowania oraz wspierania działalności rodzin, społeczności lokalnych, podmiotów społecznych lub określonych instytucji w zakresie tworzenia, promowania i upowszechniania rodzinnych projektów kulturalnych, artystycznych lub edukacyjno-wychowawczych. Potrafi udzielać wsparcia rodzinom, a także poszczególnym osobom, które zmagają się z trudnościami, w szczególności takimi jak: niewłaściwie ukształtowane relacje pomiędzy członkami rodziny, uzależnienia, konflikty rodzinne, niepełnosprawność, starość, przewlekła lub nieuleczalna choroba.

W zależności od wybranego zakresu kształcenia zdobywa kwalifikacje niezbędne do pracy np. w charakterze asystenta rodziny, doradcy i konsultanta w poradniach małżeńskich lub rodzinnych, a także mediatora rodzinnego lub coacha i tutora rodzinnego.

Kierunek nauki o rodzinie w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia