Kierunki studiów Olsztynrodzaje studiów OlsztynStudiaStudia OlsztynStudia sportowe

Studia sportowe w Olsztynie

Studia sportowe na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE to propozycja jednej olsztyńskiej uczelni niepublicznej: Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Jeśli chcesz wybrać studia sportowe w Olsztynie, niestety nie możesz liczyć na szeroką gamę propozycji z tego zakresu. Jedynym dostępnym sportowym kierunkiem studiów w tym ośrodku akademickim jest wychowanie fizyczne – studia prowadzi uczelnia niepubliczna: Olsztyńska Szkoła Wyższa.

Wychowanie fizyczne – Olsztyńska Szkoła Wyższa

Absolwent kierunku wychowanie fizyczne zostanie przygotowany do kreatywnej pracy edukacyjnej w zakresie promowania zdrowia i aktywności fizycznej, a także samodzielnego planowania, realizacji i ewaluacji aktywności fizycznej służącej zdrowiu i wypoczynkowi.

Kierunek umiejscowiono w dyscyplinie naukowej nauk o kulturze fizycznej oraz standardach kształcenia przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela. Absolwenci posiadają przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne niezbędne do pracy w placówkach oświatowych, edukacyjno-wychowawczych.

Uzyskane efekty uczenia się (wiedza, umiejętności oraz kompetencje społeczne) uprawniają do podjęcia pracy w instytucjach publicznych i niepublicznych o charakterze edukacyjnym, zajmujących się sportem dzieci i młodzieży lub w roli instruktora sportu w wybranej dyscyplinie sportu, animatora czasu wolnego dzieci i młodzieży. Studenci uczestniczą w obozie letnim i zimowym oraz odbywają praktyki pedagogiczne.

W ramach kierunku można wybierać specjalności:

  • Trener odnowy biologicznej
  • Trener personalny

Kierunki studiów sportowych w Olsztynie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Olsztyn. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia