Kierunki studiów BiałystoknewRodzaje studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia techniczne

Studia techniczne w Białymstoku

Studia techniczne nie wymagają obecnie jakiejś specjalnej rekomendacji. Ukończenie większości kierunków jest najczęściej gwarancją uzyskania satysfakcjonującej pracy. W stolicy Podlasia oferta studiów technicznych to zdecydowanie domena Politechniki Białostockiej.

Studia techniczne przygotowała dla kandydatów głównie Politechnika Białostocka. Najpopularniejsze kierunki techniczne to: informatyka, budownictwo oraz automatyka i robotyka. Warto zwrócić jednak uwagę na inne propozycje!

Inżynieria biomedyczna na Politechnice Białostockiej

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu konstrukcji medycznych, informatyki medycznej, biomechaniki i inżynierii biomateriałów, ortotyki i protetyki. Nauczysz się korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych. Będziesz przygotowany do współpracy z lekarzami w zakresie wspomagania komputerowego w medycynie, integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do wytwarzania i projektowania aparatury medycznej oraz udziału w pracach naukowo-badawczych związanych z inżynierią biomedyczną.

Perspektywy zawodowe absolwentów:

 • w szpitalach jako inżynier współpracujący z lekarzami w zakresie wspomagania komputerowego w medycynie, integracji, eksploatacji, obsłudze i konserwacji aparatury medycznej oraz obsłudze systemów diagnostycznych i terapeutycznych,
 • stanowiska wymagające wiedzy w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji narzędzi oraz urządzeń medycznych, zwłaszcza dla ortopedii, stomatologii i rehabilitacji, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów medycznych,
 • w firmach realizujących zaopatrzenie ortopedyczne, sprzedaż lub marketing na rynku usług medycznych,
 • stanowiska wymagające wiedzy w zakresie systemów komputerowych, wspomagania diagnostyki medycznej, biocybernetyki, medycznych systemów informacyjnych oraz systemów ekspertowych.

Mechatronika na Politechnice Białostockiej

Na tym kierunku nauczysz się projektowania, wytwarzania oraz wykorzystania nowoczesnych urządzeń mechanicznych. Dzięki zajęciom z elektroniki, programowania, sterowania i robotyki, dowiesz się jak umiejętnie połączyć te dziedziny, aby stworzone przez Ciebie rozwiązania stały się SMART.
Na specjalności: projektowanie i sterowanie mikromaszyn nauczysz się technik modelowania CAD, projektowania układów elektronicznych
i programowania sterowników PLC w praktyce inżynierskiej; na specjalności: konstrukcje inteligentne przygotujesz się do twórczej pracy inżynierskiej przy rozwiązywaniu interdyscyplinarnych problemów technicznych i organizacyjnych z wykorzystaniem metod i technik komputerowych oraz do kierowania zespołami ludzkimi.

Perspektywy zawodowe:

 • projektowanie inteligentnych systemów oraz rozwiązań przemysłowych i usługowych,
 • praca jako specjalista w zakresie utrzymania ruchu i serwisu,
 • praca na stanowiskach wymagających wiedzy w zakresie projektowania i konfiguracji systemów w budynkach inteligentnych, a także w zakresie sztucznej inteligencji oraz informatyki stosowanej,
 • specjalista w zakresie projektowania, mechaniki, robotyki, programowania czy systemów sterowania,
 • samodzielne prowadzenie innowacyjnej działalności gospodarczej.

Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Białostockiej

Na kierunku mechanika i budowa maszyn, prowadzonym przez Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, zdobędziesz wiedzę i umiejętności konieczne do zrozumienia oraz praktycznego wykorzystania zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Poznasz zasady mechaniki, a także systemy komputerowe wspomagające projektowanie (CAD) i analizy inżynierskie (CAE). Będziesz przygotowany do realizacji procesów wytwarzania z użyciem systemu CAM i obrabiarek sterowanych numerycznie.

Perspektywy zawodowe absolwenta mechaniki i budowy maszyn:

 • konstruktor, technolog;
 • stanowiska wymagające wiedzy w zakresie wykorzystania współczesnych systemów CAD, CAE oraz CAM;
 • praca w zakładach przemysłowych obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, biurach konstrukcyjnych oraz firmach projektowych;
 • praca na stanowiskach wymagających wiedzy w zakresie budowy, obsługi, naprawy i eksploatacji maszyn i pojazdów oraz specjalistycznego oprzyrządowania technologicznego;
 • praca w jednostkach projektowo-konstrukcyjnych i technologicznych, przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego i przemysłów pokrewnych, instytutach naukowo-badawczych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych, jednostkach zajmujących się doradztwem oraz upowszechnianiem wiedzy z zakresu mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii wytwarzania.

Skorzystaj z poniższej listy technicznych kierunków studiów w Białymstoku i dowiedz się więcej!

Kierunki studiów technicznych w Białymstoku 2024

Więcej informacji o kierunkach technicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia techniczne Białystok. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia