Kierunki studiów BiałystoknewStudia techniczneTOP BiałystokTop studia

Budownictwo w Białymstoku

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Białymstoku? Pytanie to stawia sobie wielu kandydatów, ponieważ kierunek ten należy do najpopularniejszych kierunków technicznych. W Białymstoku proponuje go jedna uczelnia państwowa.

Uczelnią, która proponuje kandydatom kierunek budownictwo w Białymstoku jest Politechnika Białostocka. Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku PB przygotował dla absolwentów szkół średnich studia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne.

Budownictwo na Politechnice Białostockiej

Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu realizowania różnego typu obiektów budownictwa, projektowania, technologii i organizacji budownictwa. Będziesz przygotowany do realizowania zadań inżynierskich związanych z wykonawstwem obiektów budowlanych, nadzorowania i kierowania robotami budowlanymi oraz projektowania obiektów budowlanych o małej kubaturze. Po zdobyciu odpowiedniej praktyki możesz uzyskać kolejne uprawnienia budowlane czy tytuł rzeczoznawcy budowlanego.

Kierunek budownictwo w Białymstoku

Absolwent przygotowany jest do pracy w przedsiębiorstwach wykonawczych, nadzorze budowlanym, wytwórniach betonu i elementów budowlanych, przemyśle materiałów budowlanych oraz jednostkach administracji związanej z budownictwem, transportem i architekturą. Absolwent może ubiegać się o uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń oraz do projektowania w ograniczonym zakresie.

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź studia techniczne Białystok. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jesteś po maturze i chcesz obrać kurs na Politechnikę Białostocką poznaj przygotowaną dla ciebie ofertę – POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia