Studia w Białymstoku - uczelnie, kierunki studiów, rekrutacja

Białystok jest największym miastem północno-wschodniej Polski i stolicą województwa podlaskiego. Odgrywa istotną rolę w kontekście życia akademickiego w Polsce. Choć miasto to nie jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce, posiada kilka ważnych instytucji edukacyjnych. Kandydaci na studia w Białymstoku mają do wyboru ofertę uczelni publicznych (Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku), jak również propozycje wydziałów uczelni artystycznych (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) oraz kilku uczelni niepublicznych.

Głównymi instytucjami edukacyjnymi miasta są Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Uniwersytet został założony w 1997 roku i oferuje różnorodne kierunki studiów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Uniwersytet ten skupia się na dziedzinach takich jak nauki społeczne, nauki przyrodnicze, matematyka czy sztuki. Jego obecność przyczynia się w ogromnym stopniu do kształtowania atmosfery akademickiej w Białymstoku. Politechnika Białostocka oferuje kandydatom przede wszystkim studia techniczne. Zainteresowani kierunkami medycznymi zainteresują się z pewnością atrakcyjną ofertą prestiżowego Uniwersytetu Medycznego. Studia w Białymstoku to możliwość wyboru kierunku z szerokiej gamy propozycji uczelni państwowych i niepaństwowych.

Uczelnie w Białymstoku i województwie podlaskim

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Popularne kierunki studiów w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rodzaje studiów w Białymstoku

Masz problem z wyborem kierunku studiów w Białymstoku? Przygotowaliśmy dla Was podział kierunków zgodnie z ich rodzajem. Może ułatwi to wybór kierunku odpowiadającego Waszym zainteresowaniom.

Czytaj również