Kierunki studiów BiałystokRodzaje studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia rolnicze

Studia rolnicze w Białymstoku

Dla zainteresowanych, którzy chcą wybrać studia rolnicze najciekawszą propozycją będą studia na kierunku inżynieria rolno-spożywcza. Znajdziecie ją w ofercie Politechniki Białostockiej.

Studia rolnicze na kierunku inżynieria rolno-spożywcza proponuje kandydatom Politechnika Białostocka (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku PB).

Na tym kierunku przygotujesz się do wykonywania zadań inżynierskich ukierunkowanych na potrzeby przemysłu rolno-spożywczego i gospodarki leśnej. Zdobędziesz umiejętności w zakresie eksploatacji obiektów technicznych, a także nadzorowania procesów produkcyjnych w rolnictwie, przemyśle spożywczym i leśnictwie. Jako absolwent będziesz posiadać wykształcenie wyższe rolnicze oraz możliwość ubiegania się o uprawnienia doradcy rolniczego i leśnego.

Perspektywy zawodowe:

  • praca w instytucjach i przedsiębiorstwach związanych z sektorem przetwórstwa rolno-spożywczego, rolnictwem i gospodarką leśną;
  • jako zaplecze techniczne w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz jednostkach doradczych;
  • własna działalność gospodarcza i rolnicza.

Kierunki studiów rolniczych w Białymstoku 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Białystok. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia