Kierunki studiów BiałystoknewStudia BiałystokStudia techniczne

Elektrotechnika w Białymstoku

Przeglądasz techniczne kierunki studiów w Białymstoku? Wybierz studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika, które zapewniają szerokie perspektywy zawodowe.

Studia na kierunku elektrotechnika proponuje kandydatom Politechnika Białostocka. Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Elektrotechnika na Politechnice Białostockiej

Na kierunku elektrotechnika, który prowadzi Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej, zdobędziesz wiedzę z zakresu elektrotechniki teoretycznej, elektroniki, informatyki użytkowej, komputerowych metod obliczeniowych, techniki cyfrowej, systemów automatyki i sterowania, miernictwa elektrycznego. Będziesz potrafił projektować, wdrażać i eksploatować układy oraz urządzenia elektryczne, energoelektroniczne, instalacje oświetleniowe, przemysłowe sterowniki cyfrowe, układy napędowe i układy automatyki przemysłowej.

Perspektywy zawodowe:

  • praca w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, eksploatacją, diagnostyką oraz problematyką bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń i systemów elektrycznych,
  • w firmach związanych z wytwarzaniem, przetwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii,
  • w przedsiębiorstwach produkujących, wdrażających i integrujących przemysłowe systemy sterowania oraz systemy pomiarowo-kontrolne,
  • wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych (projektowanie, kierowanie pracami) w budownictwie w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

Kierunek elektrotechnika w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach technicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia techniczne Białystok. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia