Prawo – Uniwersytet w Białymstoku

Podczas studiów na kierunku prawo, jednolitych studiów magisterskich proponowanym przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, zdobędziesz wiedzę z zakresu różnych obszarów prawa, uzupełnioną o wiadomości z zakresu innych nauk społecznych m.in.: administracji, kryminologii, socjologii, ekonomii, a także z zakresu nauk humanistycznych: etyki, historii i filozofii.

Nauczysz się analizy tekstów prawnych, interpretowania przepisów, posługiwania się regułami logicznego rozumowania. Poznasz także język prawniczy, zasady komunikacji interpersonalnej, alternatywne metody rozwiązywania sporów (m.in. negocjacje i mediacje) oraz opanujesz umiejętność rozwiązywania różnych problemów praktycznych.

Zostaniesz kompleksowo przygotowany do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze (adwokacką, radcowską, sądową, prokuratorską, notarialną oraz komorniczą. Zdobędziesz doświadczenie praktyczne m.in. w Centrum Praktyk Sądowych czy w Studenckiej Poradni Prawnej.

Zajęcia na prawie prowadzone są przez znakomitych przedstawicieli nauki oraz praktyki, a studenci swoje pasje mogą rozwijać w licznych kołach naukowych i zainteresowań.

Przykładamy także uwagę do doskonalenia wykorzystywania języków obcych, dlatego na Wydziale funkcjonują szkoły prawa obcego (np. amerykańskiego, niemieckiego, francuskiego) oraz dokładamy wszelkich starań, by nasi absolwenci wykazywali się znajomością języka obcego na poziomie biegłości B2+ według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Jako absolwent będziesz przygotowany nie tylko do wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, ale także do podjęcia kształcenia w szkołach doktorskich.

Gdzie możesz pracować po kierunku prawo?

  • w korporacjach prawniczych (po ukończeniu aplikacji prawniczej) jako adwokat, radca prawny, komornik, notariusz, rzecznik patentowy, doradca podatkowy,
  • w organach wymiaru sprawiedliwości, w szczególności na stanowisku sędziego czy prokuratora,
  • w organach ścigania i służbach mundurowych,
  • w jednostkach administracji publicznej,
  • w przedsiębiorstwach państwowych,
  • w sektorze prywatnym (finanse, bankowość, zarządzanie itp.),
  • w środowisku międzynarodowym (korporacje, instytucje, wolne zawody),
  • w polityce

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia społeczne Białystok
Studia prawnicze Białystok
Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia