Kierunki studiów BiałystokRodzaje studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia prawnicze

Studia prawnicze w Białymstoku

Pragniesz pracować w sektorze administracyjnym lub prawniczym? Dobre wykształcenie to podstawa! Sprawdź ofertę kierunków i poznaj studia prawnicze w Białymstoku!

Studia prawnicze w Białymstoku to głównie kierunki, które proponuje kandydatom Uniwersytet w Białymstoku. Prowadzi aż cztery kierunki w tej dziedzinie. Możliwość zdobycia wykształcenia z zakresu prawa i administracji dają również uczelnie niepubliczne: Akademia Podlaska w Białymstoku – Akademia Nauk Stosowanych, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku oraz Wyższa Szkoła Ekonomiczna.

Oferta białostockich uczelni umożliwia ukierunkowanie studiów w rejony zainteresowań kandydatów, znajdują się w niej bowiem zarówno bardziej ogólne kierunki, jak PRAWO czy ADMINISTRACJA oraz te zajmujące się bardziej specjalistycznym zastosowaniem wiedzy prawniczej, jak chociażby KRYMINOLOGIA i KIERUNEK PRAWNO–FINANSOWY.

Prawo na Uniwersytecie w Białymstoku (UwB)

Studia na kierunku prawo, proponowane przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, gwarantują stabilny i progresywny proces kształcenia. Już w pierwszych latach kształcenia, student prawa ma szansę przyswoić wiedzę z zakresu historii prawa, prawa rzymskiego, prawoznawstwa czy logiki, które stanowią podstawę edukacji prawniczej. Dalsza nauka to jeszcze więcej prawa: karnego, cywilnego, pracy, handlowego, międzynarodowego, administracyjnego, konstytucyjnego. W ciągu ostatnich semestrów  wybór przedmiotów specjalizacyjnych odpowiada szerokim zainteresowaniom: od prawa amerykańskiego, przez prawo lotnicze, dyplomatyczne i konsularne, prawo sztucznej inteligencji, prawo mediów i Internetu, prawa zwierząt, po cyberprzestępczość, prawne aspekty transplantologii, przestępczość gospodarczą czy ochronę praw podatnika i wiele innych. 

Po egzaminie magisterskim absolwent ma możliwość przystąpienia do aplikacji przygotowującej do wykonywanego w przyszłości zawodu.

Wybrana aplikacja otwiera ścieżkę kariery w zawodzie:

 • sędziego,
 • prokuratora,
 • adwokata,
 • radcy prawnego,
 • notariusza,
 • komornika.

Administracja we Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku (WANS)

Studia na kierunku administracja, prowadzone przez WANS w Białymstoku, mają na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu nauk o polityce i administracji, nauk prawnych oraz nauk pokrewnych. Głównym celem kształcenia jest umożliwienie studentom nabycia wiedzy z zakresu nauk społecznych, umiejętności praktycznych oraz kompetencji zawodowych koniecznych do wykonywania obowiązków służbowych w charakterze specjalisty z zakresu administracji.

Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w:

 • urzędach administracji państwowej,
 • urzędach administracji samorządowej,
 • organizacjach trzeciego sektora,
 • działach administracyjno-gospodarczych przedsiębiorstw,
 • instytucjach i innych organizacjach,
 • absolwenci są także gotowi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Skorzystaj z linków na poniższej liście by dowiedzieć się więcej o interesujących Cię prawniczych kierunkach studiów w Białymstoku!

Kierunki studiów prawniczych w Białymstoku 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Białystok. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj również

Administracja w Białymstoku

Gdzie studiować kierunek administracja w Białymstoku? Kandydaci zainteresowani studiami na kierunku administracja mają…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Białymstoku

Biotechnologia w Białymstoku

Biotechnologia w Białymstoku, gdzie studiować? Studia na kierunku zapewniają wiedzę z zakresu biochemii, enzymologii, mikrobiologii…

Cyfryzacja przemysłu w Białymstoku

Cyfryzacja przemysłu to propozycja studiów inżynierskich skierowanych do osób interesujących się wykorzystaniem Internetu Rzeczy, automatyki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia