Kierunki studiów BiałystoknewStudia techniczneTOP BiałystokTop studia

Automatyka i robotyka w Białymstoku

Automatyka i robotyka zalicza się do kierunków przyszłościowych. Warto sprawdzić, czy te studia można podjąć w Białymstoku a jeśli tak, to która z uczelni ma go w swojej ofercie. Szukasz odpowiedzi na to pytanie? Znajdziesz je w tym artykule.

Chciałoby się napisać, że zainteresowani kierunkiem automatyka i robotyka będą mieć duży wybór uczelni dających szansę na zdobycie wykształcenia w tej poszukiwanej specjalności technicznej. Niestety jest tylko jedna uczelnia,. na której można w Białymstoku studiować automatykę i robotykę.

Są to studia na Politechnice Białostockiej. Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu automatyki i robotyki, programowania systemów wbudowanych i sterowników PLC, napędów elektrycznych i płynowych, cyfrowych systemów pomiarowych, automatyzacji, robotyzacji i wizualizacji procesów produkcyjnych, przemysłowych sieci komunikacyjnych, systemów sterowania w czasie rzeczywistym, nawigacji robotów mobilnych.

Zdobędziesz umiejętności projektowania, budowania, uruchamiania i testowania układów automatycznego sterowania oraz systemów robotyki przemysłowej i usługowej. Będziesz potrafił projektować autonomiczne układy sterowania oparte na sieciach przemysłowych i programowalnych sterownikach logicznych.

Ciekawie rysują się perspektywy zatrudnienia po ukończeniu studiów.

  • praca w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, wdrażaniem i obsługą zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz przemysłowych układów i systemów sterowania,
  • wdrażanie i eksploatacja robotów przemysłowych oraz robotów mobilnych,
  • wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w zakresie automatyki i robotyki

Kierunek automatyka i robotyka w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach technicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia techniczne Białystok. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia