Studia informatyczne w Białymstoku

Kierunki informatyczne w Białymstoku będą cieszyć się w tym roku dużą popularnością wśród kandydatów. Ta tendencja widoczna jest zresztą w całej Polsce. Informatyka należy do najchętniej wybieranych kierunków. W Białymstoku studiować można informatykę na uczelniach publicznych i niepublicznej.

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru warto poznać dokładniej propozycje poszczególnych szkół wyższych, przekonać się, jakie proponują specjalności i jak będzie wyglądać nauka.

Informatyka na Politechnice Białostockiej

Największa uczelnia techniczna Podlasia proponuje studia inżynierskie. Zdobędziesz na nich wiedzę z zakresu ogólnych zagadnień informatyki oraz systemów informatycznych. Poznasz zasady budowy systemów komputerowych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Nauczysz się programowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych, a także zdobędziesz podstawową wiedzę w zakresie algorytmów i struktur danych, sztucznej inteligencji, systemów mobilnych, internetowych i rozproszonych, zarządzania projektami informatycznymi, grafiki komputerowej oraz multimediów.

Na absolwentów czekają atrakcyjne zawodowo i finansowo miejsca pracy.

Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie m.in. jako:

 • programista aplikacji – w tym WEB i mobilnych,
 • programista oraz administrator baz danych,
 • projektant systemów komputerowych,
 • administrator sieci informatycznej,
 • analityk w placówkach administracji oraz ośrodkach naukowo-badawczych,
 • konsultant systemów IT w zakresie przetwarzania i analizy danych,
 • specjalista informatyk, webmaster.

Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku

W odróżnieniu od tych studiów na Politechnice Białostockiej te oferowane przez Instytut Informatyki UwB trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Studia skierowane są do kandydatów zainteresowanych poznaniem narzędzi informatycznych zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Duży nacisk kładziony jest na naukę języków programowania (od podstaw), jak też programów graficznych oraz gromadzenia i przetwarzania informacji.

Na studiach nauczysz się praktycznej znajomości metod programowania (programowanie: imperatywne, obiektowe, równoległe i rozproszone), środowisk programistycznych (graficznych, okienkowych i internetowych), systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz baz danych.

Informatyka stosowana w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku

Niepubliczna uczelnia w Białymstoku proponuje studia inżynierski. W Wyższej Szkole Ekonomicznej nauka skupia się na programowaniu. Do wyboru dwie specjalności:

 • Programowanie JAVA
 • Programowanie C#

Program studiów obejmuje wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne w zakresie programowania. Wykładowcami będą aktywni zawodowo programiści i doświadczeni pracownicy firm informatycznych. Studenci zdobędą wiedzę w zakresie budowy systemów komputerowych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Opanują metody programowania w powszechnie stosowanych językach w stopniu zaawansowanym. Umiejętności te umożliwią efektywną pracę w zespołach programistycznych. Zdobędą także wiedzę w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości.

Praktyczne zastosowanie informatyki poznać można również na studiach w ramach kierunku informatyka i ekonometria. Jak wygląda specyfika studiów na Uniwersytecie w Białymstoku? Czego się nauczysz?

Na studiach nauczysz się zarówno podstaw ekonomii i finansów, jak i informatyki, w tym programowania, a także metod statystycznych niezbędnych do analizy zjawisk gospodarczych w skali mikro- i makroekonomicznej. Wśród przedmiotów są m.in. algorytmy i struktury danych, systemy operacyjne, sieci komputerowe, programowanie strukturalne, programowanie obiektowe, bazy danych, podstawy grafiki komputerowej, informatyczne systemy zarządzania, a także mikro- i makroekonomia, rachunkowość i finanse, statystyka i ekonometria.

Studia na kierunku informatyka i ekonometria znajdziecie również w ofercie Politechniki Białostockiej.

Kierunki studiów informatycznych w Białymstoku

 • INFORMATYKA STOSOWANA, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku
 • INFORMATYKA, Politechnika Białostocka
 • INFORMATYKA, Uniwersytet w Białymstoku
 • INFORMATYKA I EKONOMETRIA, Politechnika Białostocka
 • INFORMATYKA I EKONOMETRIA, Uniwersytet w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Białystok. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia