Kierunki studiów BiałystoknewStudia BiałystokStudia społeczneTOP BiałystokTop studia

Stosunki międzynarodowe w Białymstoku

Stosunki międzynarodowe to nowoczesny kierunek studiów, który skupia się na przemianach we współczesnym świecie. Studia adresowane są do osób o interdyscyplinarnych zainteresowaniach, zafascynowanych bieżącymi wydarzeniami politycznymi. Sprawdź, gdzie można studiować w Białymstoku?

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe proponuje Uniwersytet w Białymstoku. To jedyna oferta, którą udało nam się dla was znaleźć.

Na kierunku stosunki międzynarodowe proponowanym przez Uniwersytet w Białymstoku, dokładniej Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB, znajdziesz możliwość podjęcia nauki w ramach trzech ścieżek kształcenia. Pierwsza z nich to bezpieczeństwo międzynarodowe. Druga ma charakter amerykanistyczny. Trzecia dotyczy zarządzania informacją w przestrzeni międzynarodowej.

Jako absolwent tych studiów zostaniesz przygotowany do pracy w administracji państwowej i samorządowej. Możesz szukać zatrudnienia w placówkach współpracujących z zagranicą oraz organizacjach i instytucjach międzynarodowych.

Studenci wybierający ścieżkę kształcenia bezpieczeństwo międzynarodowe są przygotowani do pracy w instytucjach bezpieczeństwa.

Po ścieżce kształcenia amerykanistycznej absolwent może podjąć pracę w firmach i instytucjach, współpracujących z partnerami z USA.

Ścieżka zarządzania informacją w przestrzeni międzynarodowej przygotowuje studentów do krytycznej analizy przekazów medialnych, komunikowania międzykulturowego oraz wystąpień publicznych. Wybrane przedmioty w ramach ścieżki: propaganda i dezinformacja w stosunkach międzynarodowych; inżynieria społeczna; fake news i postprawda w stosunkach międzynarodowych. 

Kierunek stosunki międzynarodowe w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Białystok. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia