Studia medyczne w Gdańsku

Najwięcej propozycji co roku dla kandydatów na studia medyczne przygotowuje Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED). Uczelnia od lat należy do czołówki polskich uniwersytetów. Co roku o przyjęcie na studia ubiegają się rzesze kandydatów, którzy swoją zawodową przyszłość chcą związać z którymś z zawodów medycznych.

Popularnością wśród kandydatów cieszy się nie tylko KIERUNEK LEKARSKI czy KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY. Inne przykładowe kierunki to: FARMACJA, ELEKTRORADIOLOGIA. Na pewno wielu zainteresuje się również kierunkiem PSYCHOLOGIA ZDROWIA.

Z gdańskich uczelni niepublicznych ciekawa dla kandydatów może być propozycja Wyższej Szkoły Zdrowia. Studia z zakresu nauk o zdrowiu to doskonała propozycja dla tych wszystkich, którzy czują smykałkę do zawodów medycznych. W ofercie Wydziału Nauk o Zdrowiu GUMED np. kierunki: ZDROWIE PUBLICZNE, ZDROWIE ŚRODOWISKOWE, RATOWNICTWO MEDYCZNE.

Kierunek lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Na VI roku studiów odbywa się praktyczne nauczanie kliniczne obejmujące zajęcia w klinikach/oddziałach szpitalnych z zakresu: interny, pediatrii, chirurgii, ginekologii i położnictwa, psychiatrii, medycyny ratunkowej, medycyny rodzinnej i specjalności wybranej przez studenta. Absolwenci kierunku lekarskiego prowadzonego przez GUMed otrzymują dyplom i tytuł zawodowy lekarza, a po zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego mogą ubiegać się o prawo wykonywania zawodu lekarza i podjąć pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach naukowo-badawczych i szkolnictwie. Uzyskują szansę na dalsze podnoszenie swoich kwalifikacji, wiedzy i umiejętności w ramach specjalizacji lekarskich.

Logopedia na Uniwersytecie Gdańskim

Studia na kierunku logopedia, proponowane przez UG, przygotowują do podjęcia szeroko rozumianej pracy edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami mowy, z trudnościami w nabywaniu języka, uczeniu się czytania i pisania, z zaburzeniami artykulacyjnymi. W programie studiów oprócz przedmiotów teoretycznych przewidziano praktyki. Studia na kierunku logopedia mieszczą się w profilu studiów nauczycielskich, obejmujących obok specjalności podstawowej (logopedycznej) drugą specjalność (nauczanie języka polskiego jako obcego).

Perspektywy zawodowe:

  • przedszkola,
  • szkoły podstawowe,
  • gabinety prywatne,
  • fundacje i stowarzyszenia,
  • nauczyciel języka polskiego jako obcego.

Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Kierunek studiów pielęgniarstwo, który ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, umożliwia zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które w profesjonalny sposób przygotują studentów do przyszłej pracy zawodowej – w szpitalach, ośrodkach zdrowia, sanatoriach, gabinetach prywatnych.

Zapotrzebowanie społeczeństwa na usługi medyczne nieustannie rośnie, a problemy z brakiem odpowiedniej liczby pracowników w ochronie zdrowia są coraz bardziej zauważalne. Uzyskanie wykształcenia z zakresu pielęgniarstwa staje się więc ogromnym atutem na rynku pracy. 


Chcesz dowiedzieć się więcej o medycznych kierunkach studiów w Gdańsku i Trójmieście? Wybierz interesujące Cię pozycje z poniższej listy!

Kierunki studiów medycznych w Gdańsku 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia