Kierunki studiów GdańsknewStudia GdańskStudia medyczne

Kosmetologia w Gdańsku

Trzy renomowane uczelnie w Gdańsku proponują atrakcyjny kierunek studiów, jakim jest kosmetologia. W ostatnich latach zdecydowanie wzrosło zapotrzebowanie na kosmetologów, czyli specjalistów od piękna i zdrowia.

Kosmetologia jest dziedziną łączącą w sobie zagadnienia z różnych obszarów – dermatologii, medycyny estetycznej, anatomii, histologii, fizjologii, biochemii, alergologii, fizjoterapii i wielu innych nierozerwalnie związanych z ciałem człowieka, a zatem także medycyną.

Aktualnie w Gdańsku studia na kierunku kosmetologia oferują : AWFiS w Gdańsku, Wyższa Szkoła Zdrowia oraz Uniwersytet WSB Merito Gdańsk.

Kosmetologia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Absolwenci studiów I stopnia w zakresie Kosmetologii otrzymują tytuł zawodowy licencjata w zakresie kosmetologii oraz uzyskują kompetencje w zakresie:

  • dbałości o pielęgnację twarzy i ciała, diagnozy stanu cery, planowania i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
  • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,
  • zarządzania gabinetem kosmetycznym lub centrami spa,
  • promocji zdrowego stylu życia.

Kariera i praca: gabinety kosmetologiczne; gabinety odnowy biologicznej; centra spa & wellness; gabinety masażu; gabinety podologiczne; uzdrowiska i sanatoria; laboratoria firm kosmetycznych i farmaceutycznych

Dokładniej o propozycjach związanych z kierunkiem kosmetologia dowiesz się z materiałów uczelni.

Kierunek kosmetologia w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia