Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia humanistyczne

Filozofia w Bydgoszczy

Kształcenie na kierunku filozofia ma typowo uniwersytecki charakter. Nikogo nie zdziwi, że właśnie ten humanistyczny kierunek studiów proponuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Studia na kierunku filozofia proponowane przez Instytut Filozofii UKW to doskonała szkoła myślenia i mówienia o sprawach fundamentalnych. Ta umiejętność przyda się w każdej pracy i w życiu codziennym. Wielu absolwentów filozofii to świetni menadżerowie zarządzający przedsiębiorstwami i dużymi zespołami. Absolwenci często pracują także w agencjach Public Relations i działach kreatywnych.

Opisem tego, co dzieje się na studiach filozoficznych może być ta lista pytań. Wyznacza ona obszar poszukiwań odpowiedzi na pytania: Na czym polega poprawne uzasadnienie przekonań? Na czym polega dobre życie? Czym jest sprawiedliwość? Czy ludzki umysł jest czymś różnym od mózgu? Czy istnieją racjonalne podstawy do uznania bądź odrzucenia tezy o istnieniu Boga? i wiele innych. Ważne są jednak nie tylko same pytania, takie czy inne, ale umiejętność krytycznego i twórczego myślenia, którą nabywa się podczas poszukiwania na nie odpowiedzi. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku filozofia na UKW? Zobacz film!

Instytut Filozofii na UKW w Bydgoszczy

Kierunek filozofia w Bydgoszczy

Studia przygotowują do pełnienia wielu funkcji społecznych i do podjęcia pracy w zawodach, które nie wymagają określonych studiów zawodowych. Mogą stanowić podstawę, aby pełnić funkcje zawodowe w takich miejscach, jak np.: redakcje czasopism, wydawnictwa, środki masowego przekazu, instytucje kultury różnego typu, firmy reklamowe, organizacje społeczne i polityczne (fundacje, stowarzyszenia, partie), szkoły (po ukończeniu dodatkowego kursu pedagogicznego można podjąć pracę w charakterze nauczyciela etyki lub filozofii), uczelnie wyższe (po uzyskaniu tytułu magistra lub stopnia doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii).

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Bydgoszcz. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia