Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia filologiczneStudia humanistyczne

Edytorstwo – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia na kierunku edytorstwo dedykowane są ludziom z pasją do literatury oraz tym, których fascynuje proces powstawania książki, redakcji tekstu. Edytorstwo na UKW to w dużej mierze kierunek filologiczny, który daje szerokie perspektywy rozwoju i możliwości pracy.

Studenci podczas 3-letnich studiów licencjackich mają możliwość zdobycia zawodu redaktora, wydawcy, edytora, korektora, adiustatora. Warto wybrać kierunek edytorstwo na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Od trzeciego semestru studia realizowane są modułowo. Do wyboru są dwa: redakcja wydawnictw i techniki redakcyjne oraz redakcja tekstów literackich i użytkowych.

Wybrane przedmioty w programie studiów

Filologiczne i literaturoznawcze podstawy edytorstwa, Estetyka i typografia książki, Współczesny rynek wydawniczy, Edytorstwo wobec wyzwań współczesności, Organizacja pracy w wydawnictwie, Literatura popularna jako tekst kultury, Korekta i redakcja wydania i dużo innych

Gdzie możesz znaleźć pracę po edytorstwo na UKW?

Absolwenci edytorstwa na UKW mogą znaleźć pracę w wydawnictwach, firmach poligraficznych, redakcjach czasopism, biurach redakcyjno-korektorskich, studiach DTP oraz wszelkich firmach zajmujących się opracowywaniem tekstu.

Strona kierunku: EDYTORSTWO, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Poznaj pełną ofertę kierunków na UKW w Bydgoszczy: UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY

Więcej informacji o kierunkach filologicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia filologiczne Bydgoszcz. Interesujesz się językami obcymi, literaturą i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Czytaj także:

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Źródło: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia