Edytorstwo – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia na kierunku edytorstwo dedykowane są ludziom z pasją do literatury oraz tym, których fascynuje proces powstawania książki, redakcji tekstu. Edytorstwo na UKW to w dużej mierze kierunek filologiczny, który daje szerokie perspektywy rozwoju i możliwości pracy.

Studenci podczas 3-letnich studiów licencjackich mają możliwość zdobycia zawodu redaktora, wydawcy, edytora, korektora, adiustatora. Warto wybrać kierunek edytorstwo na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Od trzeciego semestru studia realizowane są modułowo. Do wyboru są dwa: redakcja wydawnictw i techniki redakcyjne oraz redakcja tekstów literackich i użytkowych.

Wybrane przedmioty w programie studiów

Filologiczne i literaturoznawcze podstawy edytorstwa, Estetyka i typografia książki, Współczesny rynek wydawniczy, Edytorstwo wobec wyzwań współczesności, Organizacja pracy w wydawnictwie, Literatura popularna jako tekst kultury, Korekta i redakcja wydania i dużo innych

Gdzie możesz znaleźć pracę po edytorstwo na UKW?

Absolwenci edytorstwa na UKW mogą znaleźć pracę w wydawnictwach, firmach poligraficznych, redakcjach czasopism, biurach redakcyjno-korektorskich, studiach DTP oraz wszelkich firmach zajmujących się opracowywaniem tekstu.

Poznaj pełną ofertę kierunków na UKW w Bydgoszczy:

UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY

Zobacz również:

Źródło: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Poznaj również

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia