Kierunki studiów BydgoszczNowerodzaje studiów BydgoszczStudiaStudia BydgoszczStudia filologiczneStudia humanistyczne

Studia filologiczne w Bydgoszczy

Wielu z Was zastanawia się, jakie wybrać studia. Opcji jest naprawdę sporo. Baza kierunków studiów ma ponad 1000 pozycji. Jeśli jednak interesują Cię studia filologiczne w Bydgoszczy sprawa się robi trochę łatwiejsza.

Studia filologiczne w Bydgoszczy w największej ilości przygotował dla kandydatów Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Znajdziecie wśród propozycji kierunek, który od wielu lat należy do najchętniej wybieranych przez kandydatów. Mowa o filologii angielskiej.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu podstaw translatoryki, teorii przekładu, przekładu artystycznego. Nabywają umiejętności prowadzenia korespondencji fachowej w języku angielskim (handlowej, urzędowej, administracyjnej). Zapoznają się z literaturą i kulturą krajów anglojęzycznych. Absolwent zdobywa bazę stanowiącą podstawę do uzyskania kwalifikacji tłumacza przysięgłego.

Języka angielskiego w konfiguracji z innym językiem obcym można nauczyć się również na kierunku lingwistyka stosowana:

  • LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO ARABSKA, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO NIEMIECKA – grupa bez znajomości języka niemieckiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO NIEMIECKA – grupa ze znajomością języka niemieckiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • LINGWISTYKA STOSOWANA ANGIELSKO ROSYJSKA, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Ofertę filologii angielskiej posiadają też inne bydgoskie uczelnie. Możesz je sprawdzić

Studia filologiczne oferowane przez UKW to także możliwość zdobycia kompetencji językowych w zakresie języka niemieckiego, filologii rosyjskiej, języka arabskiego oraz języka chińskiego.

Dla miłośników naszego rodzimego języka, naszej literatury UKW proponuje studia na kierunku filologia polska.

Wśród uczelni niepublicznych warto zwrócić uwagę na ofertę Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy. Kandydaci mają do wyboru cztery kierunki filologiczne. Są to:

  • Filologia angielska
  • Filologia germańska
  • Filologia hiszpańska

Po ukończeniu kierunku FILOLOGIA zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje w obszarze:
• zaawansowanej znajomości wybranego języka obcego• naturalnego posługiwania się językiem obcym w sytuacjach społecznych i zawodowych
• kultury, historii i literatury obszaru językowego specjalności głównej
• praktycznej znajomości drugiego języka
• zaawansowanej znajomości trzeciego języka w przypadku skorzystania z możliwości wyboru drugiej specjalności

AKP kształci filologów w systemie modułowym. Dla osób, które chcą swoją przyszłość związać z tłumaczeniami uczelnia stwarza możliwość wyboru modułu, dzięki któremu poznać można specjalistyczne słownictwo z zakresu np. prawa, medycyny itp.

Kierunki studiów filologicznych w Bydgoszczy 2024

Więcej informacji o kierunkach filologicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia filologiczne Bydgoszcz. Interesujesz się językami obcymi, literaturą i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia