Studia filologiczne w Bydgoszczy

Zbliża się matura i wielu z Was zastanawia się, jakie wybrać studia. Opcji jest naprawdę sporo. Baza kierunków studiów ma ponad 1000 pozycji. Jeśli jednak interesują Cię studia filologiczne w Bydgoszczy sprawa się robi trochę łatwiejsza.

Największą ofertę studiów filologicznych przygotował dla kandydatów Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Znajdziecie wśród propozycji kierunek, który od wielu lat należy do najchętniej wybieranych przez kandydatów. Mowa o filologii angielskiej.

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu podstaw translatoryki, teorii przekładu, przekładu artystycznego. Nabywają umiejętności prowadzenia korespondencji fachowej w języku angielskim (handlowej, urzędowej, administracyjnej). Zapoznają się z literaturą i kulturą krajów anglojęzycznych. Absolwent zdobywa bazę stanowiącą podstawę do uzyskania kwalifikacji tłumacza przysięgłego.

Języka angielskiego w konfiguracji z innym językiem obcym można nauczyć się również na kierunku lingwistyka stosowana:

Ofertę filologii angielskiej posiadają też inne bydgoskie uczelnie. Możesz je sprawdzić

Studia filologiczne oferowane przez UKW to także możliwość zdobycia kompetencji językowych w zakresie języka niemieckiego, filologii rosyjskiej, języka arabskiego oraz języka chińskiego.

Dla miłośników naszego rodzimego języka, naszej literatury UKW proponuje studia na kierunku filologia polska.

Wśród uczelni niepublicznych warto zwrócić uwagę na ofertę Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Kandydaci mają do wyboru cztery kierunki filologiczne. Są to:

  • Filologia angielska
  • Filologia germańska
  • Filologia rosyjska
  • Filologia hiszpańska

Po ukończeniu kierunku FILOLOGIA zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje w obszarze:
• zaawansowanej znajomości wybranego języka obcego• naturalnego posługiwania się językiem obcym w sytuacjach społecznych i zawodowych
• kultury, historii i literatury obszaru językowego specjalności głównej
• praktycznej znajomości drugiego języka
• zaawansowanej znajomości trzeciego języka w przypadku skorzystania z możliwości wyboru drugiej specjalności

KPSW kształci filologów w systemie modułowym. Dla osób, które chcą swoją przyszłość związać z tłumaczeniami uczelnia stwarza możliwość wyboru modułu, dzięki któremu poznać można specjalistyczne słownictwo z zakresu np. prawa, medycyny itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zbliżające się wydarzenia