Finanse i rachunkowość w Białymstoku

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Białymstoku? Czy jest duży wybór uczelni, które prowadzą ten kierunek studiów w stolicy Podlasia? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, przeczytaj artykuł.

Czym są studia na kierunku finanse i rachunkowość?

Na studiach na kierunku finanse i rachunkowość zdobędziesz praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat finansów, rachunkowości i nauk pokrewnych, głownie ekonomicznych. Kluczowe dla studentów będzie osiągnięcie wiedzy z zakresu analizy finansowej, bankowości, ubezpieczeń oraz finansów publicznych.

Z takimi kompetencjami łatwo będzie podejmować absolwentowi ważne decyzje o charakterze finansowym. Stąd zatrudniani są chętnie w działach finansowo – księgowych przedsiębiorstw różnych branż, jednostkach administracji państwowej i samorządowej, instytucjach finansowych (m. in. w bankach, zakładach ubezpieczeń, firmach inwestycyjnych), firmach konsultingowych i audytorskich, w biurach rachunkowych. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczelnie prowadzące kierunek finanse i rachunkowość w Białymstoku

Wybór uczelni, które proponują w Białymstoku kierunek finanse i rachunkowość nie jest duży. Sprowadza się do oferty jednej uczelni. Jest nią Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym kierunku wykorzystaj link:

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Białystok. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia