Kierunki studiów KielcenewStudia KielceStudia medyczneTOP KielceTop studia

Kierunek lekarski w Kielcach

Najpopularniejszy wśród kandydatów kierunek lekarski studiować można w Kielcach na jednej uczelni państwowej. Zanim wybierzesz studia na tym kierunku, warto poznać szczegóły propozycji, którą przygotowało Collegium Medicum UJK.

Gdzie studiować kierunek lekarski w Kielcach?

Kierunek lekarski w Kielcach oferuje jedna uczelnia. Jest nią państwowy Uniwersytet Jana Kochanowskiego. W ramach propozycji Collegium Medicum UJK można studiować w ramach 6-letnich jednolitych studiów magisterskich.

Collegium Medicum UJK to jeden z młodszych wydziałów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, powstał w 2005 roku i dynamicznie się rozwija. Tworzą go Instytut Nauk Medycznych oraz Instytut Nauk o Zdrowiu.

Studia lekarskie cieszą się wśród maturzystów ogromną popularnością. Dzięki nim przyszli lekarze odkrywają medyczne pasje, niosą pomoc ludziom i ratują im życie. Z zawodem lekarza nieodzownie związany jest prestiż i ogromne zaufanie społeczne, dlatego najlepszymi lekarzami zostają osoby odpowiedzialne, łatwo nawiązujące kontakty i współczujące.

Dzięki studiom na kierunku lekarskim na UJK nauczysz się jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii.

Zasady rekrutacji na kierunek lekarski na UJK w Kielcach

Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Obowiązkowe przedmioty to biologia oraz chemia. Trzecim przedmiotem jest jeden spośród: matematyka lub fizyka. Punkty z poziomu rozszerzonego razy 2. W nawiasach wagi poszczególnych przedmiotów: biologia R (50), chemia R (40), fizyka lub matematyka (P lub R) (10); dodatkowe kryterium w przypadku jednakowej liczby punktów: język polski (P lub R)

Kierunek lekarski w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kielce. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Farmacja w Kielcach

Głównym celem kształcenia na kierunku farmacja jest przygotowanie specjalistów potrafiących…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia