Kierunki studiówKierunki studiów KielceStudia KielceStudia medyczne

Dietetyka w Kielcach

Chcesz wybrać studia na kierunku dietetyka w Kielcach? Co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Dietetyka na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK)

Kształcenie na kierunku dietetyka na UJK w Kielcach odbywa się w systemie dwustopniowym.

Program kształcenia na studiach I stopnia wszechstronnie przygotowuje studentów do wykonywania zawodu dietetyka. Absolwenci zostają wyposażeni w wiedzę, umiejętności i potrzebne kompetencje do edukowania w zakresie żywienia, skutecznego zastosowania dietoterapii w chorobach żywieniowozależnych oraz poradnictwa dietetycznego. Absolwenci uzyskają stopień licencjata oraz szeroką wiedzę praktyczną i teoretyczną, zarówno w zakresie oceny stanu zdrowia i wspomagania leczenia chorób powstałych w wyniku nieprawidłowego żywienia. Podczas studiów I stopnia, studenci mają możliwość wyboru realizacji przedmiotów z zakresu żywienia dzieci i młodzieży lub osób dorosłych, w tym seniorów.

Studia II stopnia na kierunku Dietetyka przeznaczone są dla absolwentów I stopnia kierunku dietetyka. Absolwenci uzyskają najwyższe kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodu dietetyka. Studenci nabywają pogłębioną wiedzę teoretyczną i praktyczną z dietetyki, poszerzoną o specjalistyczny obszar dietetyki klinicznej i sportowej. Uzyskując tytuł magistra dietetyki zostaną specjalistami w zakresie poradnictwa dietetycznego oraz opracowywania diet leczniczych.

Kierunek dietetyka w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Kielce. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Farmacja w Kielcach

Głównym celem kształcenia na kierunku farmacja jest przygotowanie specjalistów potrafiących…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia