Kierunki studiów KielcenewStudia KielceStudia przyrodnicze

Ochrona środowiska w Kielcach

Interesują Cię studia na kierunku ochrona środowiska w Kielcach? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego właśnie kierunku?

Czy warto studiować na kierunku ochrona środowiska?

Ochrona środowiska to kierunek studiów łączący nauki przyrodnicze, biologiczne, ścisłe, ekonomiczne, prawnicze oraz wiele zagadnień z innych dziedzin. Jeśli marzysz o tym, by czynnie walczyć o poprawę stanu środowiska naturalnego, rozwiązywać problemy związane ze zmianami klimatu, projektować, planować, wprowadzać innowacje itp., to ochrona środowiska może być dla Ciebie świetną propozycją. Zapotrzebowanie na specjalistów ochrony środowiska jest stale wysokie, więc kariera zawodowa przed Tobą!

Ochrona środowiska w Kielcach – gdzie studiować?

Jedyną kielecką uczelnią wyższą proponującą kandydatom studia na kierunku ochrona środowiska jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK).

Ochrona środowiska na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Studia na kierunku ochrona środowiska na UJK w Kielcach przygotowują do planowania i realizacji zadań w zakresie oceny stanu elementów środowiska i jego ochrony. Oferta kształcenia obejmuje: studia I stopnia ( licencjackie, 3-letnie oraz inżynierskie 3,5-letnie) i studia II stopnia (magisterskie, 2-letnie).

Możliwość zdobywania dodatkowych uprawnień i kompetencji Dzięki współpracy z Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w Warszawie studenci Ochrony Środowiska (po III roku studiów) jako jedyni w województwie mogą przystąpić do egzaminu państwowego i uzyskać certyfikat: Asystenta Systemu Zarządzania Środowiskowego, który jest uznawany w krajach UE. Staże, Studia zagraniczne, Projekty UE W ramach programu Erasmus+ KA107 studenci kierunku Ochrona Środowiska mają możliwość studiowania na uczelniach zagranicznych (m. in. Włochy, Łotwa, Chiny).

Współpraca z podmiotami gospodarczymi m.in. w ramach praktyk studenckich:

  • Wodociągi Kieleckie sp. z o.o.,
  • Staropolski Klaster Wodny,
  • Przedsiębiorstwo Geologiczne w Kielcach,
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Kielcach,
  • Dyckerhoff Polska,
  • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,
  • Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich PK,
  • Świętokrzyski Park Narodowy.

Kierunek ochrona środowiska w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia przyrodnicze Kielce. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Ogrodnictwo w Szczecinie

Studia na kierunku ogrodnictwo przygotował dla kandydatów Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia