Kierunki studiów KielceStudia KielceStudia medyczne

Położnictwo w Kielcach

Chcesz wybrać studia medyczne w Kielcach? Zastanawiasz się, czy kierunek położnictwo jest dostępny w tym ośrodku akademickim?

Studia na kierunku położnictwo prowadzi Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Collegium Medicum UJK w Kielcach).

Położnictwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (Collegium Medicum UJK)

Studenci kierunku położnictwo, proponowanego przez UJK w Kielcach, w czasie studiów pozyskują specjalistyczną wiedzę dotyczącą kobiety w okresie ciąży, porodu i połogu, a także ginekologii i opieki nad noworodkiem.

Kształcenie podzielone jest na kilka etapów i rozpoczyna się kształceniem teoretycznym, następnie realizowane są zajęcia praktyczne na trenażerach i symulatorach w centrum symulacji medycznej, a kończy zajęciami praktycznymi i praktykami zawodowymi w warunkach placówek ochrony zdrowia (oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej).

Absolwenci kierunku posiadają szczegółową wiedzę z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki i profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej: przedkoncepcyjnej, prenatalnej, perinatalnej, w okresie przekwitania i senium. Są przygotowani do objęcia holistyczną opieką kobiety ciężarnej i rodzącej, a także położnicy i noworodka według najnowszych obowiązujących standardów. Rozpoznają i monitorują ciążę, przyjmują poród siłami natury, organizują i nadzorują opiekę położniczo-ginekologiczną i pielęgniarską, wdrażają do praktyki najnowszą wiedzę, podnoszą jakość opieki położniczo-ginekologicznej, wdrażają nowe metody, techniki i rozwiązania organizacyjne.

Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, specjalistycznej ambulatoryjnej i podstawowej opiece zdrowotnej, sanatoriach posiadających jednostki położnicze, administracji państwowej i samorządowej oraz szkolnictwie. Położne mogą prowadzić samodzielne, indywidualne gabinety, udzielając w nich fachowej opieki i porady czy przygotowując do porodu w szkołach rodzenia.

Kierunek położnictwo w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kielce. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia